Redmi’ye Ciddi Bir Rakip Geliyor: Realme Narzo!

Xiaomi’nin alt serisi olarak konumlandırılan Redmi, zamanla önemli bir satış başarısı yakaladı ve marka bünyesinden ayrıldı. Realme’nin yeni Narzo serisi ise güçlü rakibini yüksek fiyat/performans seviyesiyle yakalamaya çalışacak!

Realme Narzo 10 ve 10A Modelleri Görüntülendi!

26 Mart tarihinde duyurulacak olan serinin ilk modelleri, Narzo 10 ve Narzo 10A olacak. Tanıtım görselinde Realme 6i’nin arka kamera kurulumu görülen Narzo 10, bu anlamda telefonun model adı değiştirilmiş bir versiyonu gibi görünüyor. Narzo 10A ise firmanın belirttiğine göre üç arka kamerayla gelecek. 48 megapiksel ana sensör ile donatılan Narzo 10 modelinde diğer kameraların da Realme 6i ile benzerlik göstermesi bekleniyor.

realme narzo

Narzo 10; damla çentik formundaki 6.5 inçlik HD bir ekran barındıracak. İşlemci konusunda ise, her ne kadar doğrulanmamış olsa da MediaTek Helio G80 kullanılacağı ifade ediliyor. Ayrıca her iki telefonun da 5.000 mAh bataryaya ve 18W hızlı şarj desteğine sahip olacağı belirtiliyor. 3/4 GB RAM, 64/128 GB depolama da cihazların diğer ortak özellikleri arasında yer alacak.

Kendisine rakip olarak Xiaomi’nin Redmi serisini benimseyen Narzo, bu konuda fiyat/performans yeteneğini konuşturacak gibi görünüyor. Zira Narzo 10’un iddia edilen 120 dolar civarındaki satış fiyatı, orta seviyede iddialı bir model olmasını sağlayabilir. Son olarak Narzo serisinin 26 Mart’ta Hindistan’da yapılacak fiziksel lansman ile duyurulacağını belirtelim.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin