RAMPAGE SN-RW4 7.1 OYUNCU KULAKLIĞI İNCELEMESİ

Bugünkü incelememizin konuğu fiyat performans odaklı bir oyuncu kulaklığı modeli olan Rampage SN-RW4 7.1 oluyor. Ülkemizde kur fiyatlarının da artmasıyla birlikte fiyat performans odaklı ürünler iyice önem kazanmaya başladı. Bu boşluğu doldurmak adına Rampage SN-RW4 model oyuncu kulaklığını oyunculara sunmuş. Uygun fiyatına rağmen sanal 7.1 ses desteği, LED aydınlatması ve kafa bandı ile hem teknik özellik hem de tasarım konusunda oldukça iddialı görünüyor.

Rampage SN-RW4 kulaklığa ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.
Rampage SN-RW4 kulaklığa ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. (Alternatif)

TASARIM

İlk olarak kulaklığın genel görünümünden başlıyoruz. Sağ ve sol kısımlarda piano black parlaklık gözümüze çarparken hemen üst kısımda ise yumuşak kafa bandını ve kulaklığın bütünlüğünü koruyan ve sağlamlaştıran 2 adet desteği görüyoruz. Bu kafa bandı kısmı esnek olduğu için ergonomik açıdan kullanıcısına büyük rahatlık sağlamayı başarıyor.

Kulaklığın mikrofon kısmı gövdesine dahil edilmiş. Gövde kısımına baktığımızda bizleri ortadaki metalik kısımın üzerine işlenmiş Rampage logosu karşılıyor. Hemen etrafında ise 7 renk arasında otomatik olarak geçiş yapan mesh kısım karşılıyor. Kulaklığı tasarım olarak öne çıkaran kısım bu mesh yapı olmuş.

Kulaklığın kulak padlerine baktığımızda ise yumuşak süngerli, suni deri bir yapı karşılıyor bizi. Yumuşak olması uzun süreli kullanımlarda kullanıcısını rahat ettirecek olsa da ileride dayanıklılığını kaybetmesine sebep olabilir. Bu kulak kısımlarındaki eleştirimiz ise sabit yapı tercih edilmesi yerine ufak hareket payları sunan oynar başlıklı sistem tercih edilebilirdi.

TEKNİK DETAYLARBağlantı: USB Ses Kartı
Sürücü Çapı: 40 MM
Ses Teknolojileri: Sanal 7.1
Embedans: 32 Ohm
Frekans Tepkisi: 20Hz – 20 kHz Arası
Kulaklık Hassasiyeti: 105 dB
Mikrofon Tipi: Çok Yönlü
Mikrofon Hassasiyeti: 43dB (+/-3dB)
Mikrofon Empedans: 2.2k Ohm
Kablo Uzunluğu: 2.2 Metre

Kulaklığın kullanım testine geldiğimizde ise ses kalitesi olarak giriş seviyesi sanal 7.1 sese sahip cihazlardan ne bir artısı ne bir eksisi olduğunu fark ediyoruz, fiyatına göre güzel bir ses deneyimi sunduğunu söyleyebiliriz. Mikrofon kısımına geldiğimizde ise fiyatı göz önüne alındığında oldukça iyi bir mikrofona sahip olduğunu söylemek mümkün, çeşitli ayarlamalar ile güzel sonuçlar elde etmek mümkün.

SONUÇ

Rampage, fiyatı göz önüne alındığında düşük bütçeli oyuncuların ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek bir kulaklık sunmuş. Sanal 7.1 desteği, kafa bandı desteği gibi güzel özelliklere sahip. Eksi yanları ise oynar başlığa sahip olmaması ve kablosunun kumaş sarım gibi dayanıklılığı artıracak şeylere sahip olmaması.

 

1998 Doğumlu, teknolojiye oldukça meraklı olan ve bu konularda araştırmayı seven birisiyim.

1 YORUM

  1. abi kulaklığı kullanıyorum ses kalitesi efso ama mikrofondan sesim geliyor fakat arkada çok kötü bir ses geliyor sanki arkamda elektrikli süpürge çalışıyormuş gibi bir sesi geliyor driver ını da bulamadım benimki 08/2018 modeli sn rw4 bi ikitane buldum teki zidli 7.1 usb connecded hatası verdi öbürü bir işe yaramadı senin video da kullandığını nerederden bulabilirim driver ını

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin