Rampage Racer Plus Oyuncu Kasası İncelemesi

Bugünkü incelememizde Rampage’in uygun fiyatlı bir oyuncu kasası olan Racer Plus modeli bulunuyor, Rampage yine bizlere fiyat/performans odaklı ve oldukça şık görünen bir kasa bizlere sunmuş, gelin bu kasamıza yakından bakalım ve bizlere neler sunuyormuş bir inceleyelim.

İsterseniz ürünün videolu incelemesini yukarıda verdiğimiz linkten izleyebilirsiniz, isterseniz de aşağıdan yazılı olarak incelememizi okuyabilirsiniz. Ve dilerseniz BURAYA tıklayarak ürünün satış ekranına gidebilirsiniz.

TASARIM

Siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip kasamızın bize gelen modeli siyah oluyor, şık bir tasarıma sahip kasanın ön yüzündeki ızgaralar oldukça güzel bir görüntü katıyor ayrıca ızgaraların arasında piano black parlaklık tercih edilmiş, ayrıca kasamızın üst tarafında 1 adet optik sürücü kısmımız bulunuyor.

Kasamızın alt tarafına geldiğimizde ise bizi bir adet Rampage logosu karşılıyor, onun altında ise piano black parlaklığa sahip bir hava girişine yer verilmiş.

Oyuncu kasalarındaki en önemli kısımlardan biri olan PVC’li yan kapağa yer verilen kasamızda bu PVC rakibi olan kasalara göre oldukça büyük boyutlarda tutularak daha hoş bir görüntü elde edilmiş, ayrıca PVC’nin üst kısmında bir adet Racer yazısı yer alıyor bunun da şık durduğunu söyleyebilirim.

Kasamızın giriş çıkış portlarına geldiğimizde ise kasanın üst kısmında bizleri 2 adet USB 2.0 portu, 1 adet USB 3.0 portu, ses giriş çıkışları, açma ve reset tuşları yer alıyor, bu portların yanına konumlandırılan kart okuyucuya benzeyen kısım ise boş.

Kasamızın üst kısmında ise 240MM’lik sıvı soğutma takabileceğiniz ızgaralı bir alanımız bulunuyor bu ızgaranın filtresi mıktanıslı bir yapıya sahip olduğu için kolayca takıp çıkarabiliyorsunuz.

Kasamızın arka tarafına geldiğimizde ise burada kablolama açıklıklarına yer verilerek kablolama işlemi yapacak olan kullanıcılara büyük bir rahatlık sunulmuş, bu sayede kablolarınızı kasamızın arka tarafından geçirerek kötü görüntüye ve hava akışının bozulmasına engel olabilirsiniz.

Kasamızın iç kısmına geldiğimizde ise son zamanların en çok aranan özelliklerinden biri olan kablo gizleme kısmına yer verildiğini görüyoruz, bu özellik bu fiyat seviyesi için oldukça güzel olmuş, ayrıca içerisine 3.5 inçlik sabit disklerinizi yerleştirebileceğiniz 2 adet alan da bulunuyor.

Kasamızın anakart desteği kısmına geldiğimizde ise kasamız, ATX, Micro ATX ve ITX standartındaki anakartlara destek veriyor yani bu kasamıza oldukça üst seviye anakartları rahatlıkla takabilirsiniz.

Kasamızın ekran kartı ve hava soğutma desteğide oldukça başarılı görünüyor elimizde bulunan Asus’un 3 fanlı dev bir ekran kartı bile rahatlıkla kasamıza sığıyor, hava soğutma kısmında ise Noctua  NH-D15S gibi oldukça büyük ve ağır bir çift kule soğutucuda bile bir sorun çıkartmadı.

Kasamızın sabit disk ve fan desteği kısmına geldiğimizde ise 2 adet 2.5 inçlik SSD yuvası sunuyor ve bu gizli alanda kalmadığı ve kablolama alanlarında olduğu için SSD’nizi kasanızda rahat bir biçimde sergileyebilirsiniz.

Fan desteği kısmında ise ön kısımda 1 adet kırmızı spiral ledli fanla gelen kasamızda buna hariç olarak 4 adet daha 12 CM fan yuvası bulunuyor, bunların 3 tanesi üst tarafta, bir tanesi arka tarafta ve diğeri ise altta olmak üzere toplam 5 adet fan yuvamız bulunuyor.

SONUÇ

Son zamanlarda oyun sektörüyle oldukça içli dışlı olmaya başlayan yerli markamız Rampage bu fiyat/performans kasasıyla uygun bütçeli güzel bir alternatif sunuyor, gerek kablolama desteği olsun gerek fiyatına göre sunduğu malzeme kalitesi olsun oldukça başarılı bir kasa olmuş.