Rainbow Six Siege Bir Gün Tamamen Ücretsiz Olacak

Rainbow Six Siege, Ubisoft’un gelmiş geçmiş en başarılı online oyunu olarak sayabileceğimiz, FPS tabanlı aksiyon dolu bir oyun. Bu oyunu diğer oyunlardan ayıran en güzel özelliği mükemmel denilecek kadar iyi bir topluluğa sahip olması. Her toplulukta olduğu gibi sıkıntılı insanlar bulunsa da, CS:GO gibi oyunlar ile kıyaslayınca gerçekten çok temiz bir oyun. Ancak bu durum böyle devam etmeyecek gibi gözüküyor.

Oyunun designer’larından birisi olan Leroy Athanassoff’un Six Invitational 2020 etkinliği sırasında PC Gamer‘a verdiği bir röportajda oyunu free-to-play yani ücretsiz hale getirmek istediklerini söyledi.

Leroy Athanassoff her ne kadar oyunu ücretsiz hale getirmek istediklerini söylese de bu durum yakın bir sürede gerçekleşecekmiş gibi gözükmüyor. Çünkü Ubisoft, bu oyunu ücretsiz yapmadan önce smurfing adını verdiğimiz yüksek seviyedeki oyuncuların başka hesaplar açıp daha kötü oyuncuları ezmesi durumuna bir çözüm bulmak istiyor.

Smurf’lerin diğer oyuncuları ezip, oyunun tadını bozmalarından çekinen Ubisoft’un oyunu ne zaman tamamen ücretsiz yapacağı hakkında bir bilgi bulunmamakta. Bunun yanısıra smurf’lere karşı nasıl bir tutum izleyecekler, bu durumdan diğer oyuncuları nasıl koruyacaklar bu da bir aşikar. Bunun yanısıra başta da belirttiğim gibi Rainbow Six topluluğu, en temiz ve en düzgün oyun topluluklarından birisi. Oyunu ücretsiz yaptıklarında bu durumun devam etmesi için nasıl tutumlar sergileyecekler, bu da bir diğer merak konusu.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin