PUBG, Rekorları Kırmaya Devam Ediyor!

PUBG, Rekorları Kırmaya Devam Ediyor!

Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG), Steam’de henüz erken erişim aşamasında olmasına rağmen rekorları kırmaya devam ediyor. Oyun geçtiğimiz günlerde kırılması zor bir rekora daha sahip oldu!

SteamCharts verilerine göre PUBG, 16 Eylül günü anlık olarak 1.348.374 online kullanıcı rakamını gördü ve yeni anlık oyuncu rekorunun sahibi oldu. Bu rekor daha önce Mart 2016’da 1.291.328 anlık kullanıcıyı gören DOTA 2 oyununa aitti. Steam’de en çok oynanan Valve dışı oyun, anlık 1 milyon oyuncu ve en popüler erken erişim oyunu rekorlarına sahip olan Playerunknown’s Battlegrounds, böylece Steam platformunda dördüncü rekorunu kırmış oldu.

Yalnızca PC platformunda 10 milyondan fazla satan oyun, Bluehole’ün açıklamalarına göre en geç bu yılın sonunda Xbox One için yayınlanacak. Uzun süredir erken erişim aşamasında olan PUBG’nin ne zaman tam sürüm olarak yayınlanacağı bilinmiyor, ancak geliştiricisi oyunun 30 dolarlık fiyatının etkilenmeyeceğini garanti etmiş durumda.

Kaynak: Steamcharts

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.