PUBG Mobile Oynayan Hint Öğrenciler Tutuklandı!

Son dönemin en çok oynanan mobil oyunlarından PUBG Mobile, Hindistan’da tartışma konusu yarattı. Ülkenin bir eyaletinde yasaklanan oyunu oynadığı tespit edilen öğrenciler tutuklandı!

Hindistan’da “PUBG Mobile” Tutukluları Tartışma Yarattı!

Hindistan’ın Gujarat eyaletinde yasaklanan oyun, bir anda ülkenin tartışma konusu oldu. Yasağın uygulandığı geçtiğimiz hafta polis kontrol noktasının olduğu yerde PUBG Mobile oynayan 10 üniversite öğrencisi gözaltına alındı. Daha sonra 16-22 yaş aralığındaki 6 gencin de aynı şekilde yakalandığı ve gözaltına alındığı öğrenildi. Polisin tutukladığı toplam 16 kişi ülke gündeme oturunca eyalet yönetimi geri adım attı ve gençler kefaletle serbest kaldı.

Yasağın arkasındaki sebep ise oldukça ilginç. Eyalet yöneticilerine göre bu tür popüler mobil oyunlar, oyuncuların davranışları ve dillerini etkileyerek asimile olmalarına neden oluyor. Bu çağ dışı yasağın kaldırılmak bir yana, Fortnite ve Apex Legends gibi oyunlar için de yakında uygulamaya konulacağı belirtiliyor.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin