Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

PUBG: BATTLEGROUNDS 20.1 Güncellemesinin Detayları Paylaşıldı

KRAFTON, Inc.‘in PUBG: BATTLEGROUNDS Güncelleme 20.1’i PC sunucularında 11 Ekim’de ve konsollarda 19 Ekim’de yayına gireceği zaman, oyuncular silah eklentilerinde çeşitli iyileştirmelerle beraber araçlardan ateşlemelere gelen güncellemeleri, yeni bir dereceli sezon, dünya ve harita güncellemeleri ve yaşam kalitesi güncellemeleri ile karşılaşacaklar.

Aşağıda, Güncelleme 20.1 ile ufukta görünen önemli güncellemelerin ayrıntılarını görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için tam yama notlarını BURADAN inceleyebilirsiniz. Yeni içeriğe önceden göz atmak isteyen oyuncular bugün PC test sunucusunda giriş yapabilirler.

Silahlı Oynanış Güncellemeleri

 • Silah Eklentileri: Tercih edilen kavrama yuvası eklentisi olarak savaş alanlarına hakim olan Dikey Ön Kabza nedeniyle, Güncelleme 20.1 Başparmak kabzası, Açılı Ön Kabza, Yarım Kabza, Dikey Ön Kabza ve Hafif Kabza’ya değişiklikler getirecek. Kabza eklentilerine yapılan değişikliklerin kapsamlı listesi için lütfen yama notlarını ziyaret edin.
 • Araçlardan Ateş Etme: PUBG: BATTLEGROUNDS‘ta araç kullanmanın çeşitli avantajları vardır ve düşmanlarla savaşmak için araç kullanmanın birçok avantajı olsa da, ekibimiz araçlarla yaya oyuncular arasındaki tek taraflı etkileşimleri azaltmak için çeşitli testler yaptı ve oyuncu geri bildirimlerini dinledi.
  • Sürücü Koltuğu: Güncelleme 20.1 yayınlandığı zaman, sürücü koltuğunda araç kullanan oyuncular, aracın direksiyonunu kontrol ediyorsa tabanca şarjörü değiştirme iptal edilecek. Tabancaların yeniden dolma süresi de yaklaşık %50 ve PC kullanıcıları için geri tepme yaklaşık %20 artacak.
  • Yolcu Koltukları: Silah geri tepmesi PC kullanıcıları için %20 artacak.
 • Silah Dürbünleri: Tam otomatik TT’lerin kullanışlılığıyla mücadele etmek için, 8x ve 15x dürbünler artık M16A4 ve Mk47 Mutant’a eklenebilir. 4x dürbün ayrıca oyuncuların tercih ettikleri türü özgürce seçip kullanmaları için üç ek nişangah türü eklenecek.

Dünya ve Harita Güncellemeleri:

 • PUBG Global Championship 2022: Bu yılki PUBG Global Championship (PGC)’yi kutlamak için bayraklar, reklam panoları ve bina dekorasyonları gibi Esports nesneleri Erangel, Taego ve Miramar’a dağıtılacak! 1 Kasım’dan itibaren PGC 2022’ye mutlaka giriş yapın.
 • Mavi Alan: Deston’daki Mavi Alan’da oyuncuların diğer haritalara kıyasla daha sık elenmesi sebebiyle Mavi Alan’ın yarıçap oranı ve başlangıç gecikmesi ilk aşama için artırıldı. İkinci aşama, yarıçapın yanı sıra mesafe başına hasar büyütücüde de bir artış olacak. Frekans Bozucu Paketi ayrıca Mavi Alan tarafından Frekans Bozucu Paketi’ne verilen hasar arttırılarak Miramar, Karakin, Haven ve Deston için güncellendi.

Oyun Deneyimi Kalitesi Düzenlemeleri

 • Taşıma Özelliği: Taşıma özelliği artık Sınırlı Etkileşim tuşlarıyla kullanılabilir veya iptal edilebilir. Belirli durumlarda Taşıma özelliği kullanılırken çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler de yapılmıştır.
 • Ekran Ping İşaretçisi: Ekran Ping İşaretçisi artık bir oyuncu veya silah nişan göstergesi işarete ne kadar yakınsa o kadar şeffaf görünecek. İşaretçi artık dereceli maçlarda kullanılabilecek ve 30 saniye sonra kaybolacak.
 • Telsiz Mesajı: Envanterle ilgili yeni telsiz mesajları Güncelleme 20.1 ile birlikte gelecek. Oyuncular artık takım arkadaşlarını çevrelerindeki veya envanterlerindeki belirli bir eşyanın miktarı hakkında uyarabilecek ve ayrıca bir oyuncunun belirli bir eşyası varsa veya belirli bir eşyaya, eklentiye veya silaha ihtiyaç duyduğunda üyeleri uyarabilecek.

Dereceli Sezon 20

 • Dereceli Sezon: Güncelleme 20.1 yeni bir dereceli sezon getiriyor, yani Sezon 19’da kazanılan tüm ödüller, Sezon 20 başladığında otomatik olarak oyuncuların envanterine eklenecek. Sezon 19 sonlandığında ve sunucu bakıma girdiğinde, Paraşüt Kozmetiği ve Madalya dışındaki tüm ödüller oyuncuların Profil Düzenle sayfasından kaldırılacaktır.

Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin statüsü maalesef bu sezon düşürüldü. Yani ülkemizde şampiyon olan takımlar artık MSI, Worlds gibi dünya çapındaki büyük turnuvalara...

İnceleme

Fiyat/performans odaklı sistem incelemelerine bu sefer Itopya’nın SIGMA-RULES kod adlı toplama oyuncu bilgisayarıyla devam ediyoruz. Bu sistem fiyat/performans oranıyla öne çıkan nispeten düşük bütçeli...

Teknoloji Haberleri

AMD Ryzen 7000 serisi aslında genel anlamda başarılıydı. Fakat insanların beklentisi bu seriden çok daha yüksekti diyebiliriz. Üstüne Ryzen 7 5800X3D işlemcinin yüksek oyun...

Oyun Haberleri

Black Friday henüz gelmedi ancak Microsoft Store’un Xbox Black Friday İndirimi tüm hızıyla devam ediyor ve Halo Infinite, Gotham Knights, FIFA 23, NBA 2K23, Dying Light...