Popüler Oyun Fortnite, Play Store’da Yer Almayacak!

Popüler Oyun Fortnite, Play Store’da Yer Almayacak!

Dünyayı kasıp kavuran CO-OP oyunu Fortnite, pek yakında Android için kullanıma sunulacak. Oyunun çıkmasına sayılı günler kala gelen bir haber ise kullanıcıları biraz uğraştıracak gibi görünüyor!

Epic Games: Fortnite İçin Komisyonculara Para Vermeyeceğiz!

Epic Games CEO’su Tim Sweeney, yaptığı son açıklama ile Android ekosistemini karıştırırken, Google’a da adeta ateş püskürdü. Oyun içi alışverişlerde Play Store’un geliştiricilerden kestiği %30 komisyonu sert bir şekilde eleştiren Sweeney, “Komisyonculara ekstra para ödemek istemiyoruz. Bu parayı oyun gelişimi için kullanacağız.” dedi. Bir adım daha ileri giden Sweeney, oyunun Play Store’da yayınlanmayacağını belirtti.

Oyunu kendi sunucularından APK olarak sunacak olan Epic Games’in bu şekilde istenilen başarıyı kazanıp kazanamayacağı biraz şüpheli. Öte yandan önümüzdeki günlerde tanıtılacak Samsung Galaxy Note 9, yapılan anlaşma gereği kutusundan Fortnite yüklü şekilde çıkacak. Ayrıca şirketin oyun için alışverişlerde nasıl bir ödeme yöntemi sunacağı da kullanıcılar tarafından merak ediliyor.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.