Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Haber

pcdepo.com Kargoya Verilmeyen Ürünlerin Ardından Açıklama Yaptı: Battık Ürünleri Beklemeyin

pcdepo

pcdepo.com Kargo Verilmeyen Ürünlerin Ardından Açıklama Yaptı: Battık Ürünleri Beklemeyin

Güncelleme (01.12.2015) : Site şuan aktif şekilde satış panellerinin açık olduğu gözükmekte lakin bizzat giripte bir alışveriş yapmadım satın alma işlemi gerçekleşiyor mu diye ki pcdepo.cpm tarafından ödeme iadelerinin gerçekleşmediği müşterilerden gelen bilgiler dahilinde olup bankalara başvuran dilekçe veren kişiler içinse bankalar bizzat pcdepo’nun hesaplarına bloke koyduğu için müşterilerin parasını iadesi bankalar tarafından gerçekleştirildiği gelen bilgiler arasında.

pcdepo.com’un sahibi Sinan Yener’in bankaların hesaplarına el koyması ile mal gönderiminin söz konusu olmadığını kendisinden sürekli mal alan bir müşterisine söyleyerek iflas bayrağını çektiğini alenen dile getirmiş oldu.

Sinan Yener’den yüklü alışveriş yapan K.Ş. ise Sinan’ın Özellikle şunları vurgulayıp söylediğini belirtti;

“Dün akşam 11 gibi, yoğun sms göndermemin ardından Sinan bey beni aradı. Benimle gayet sakin konuştu. Bankaların hesaplarına el koyduğunu, elinde hiçbir şeyin olmadığını sadece ceketinin kaldığını söyledi. Ayrıca ‘mal gönderimini unutun’ dedi.

Söz konusu madur müşteri sayısının binleri bulduğunu belirten şikayetçi müşterilerin aksine Sinan Yener bu rakamın 180 kişi olduğunu belirtti. Şuan pcdepo.com internet sitesinde sadece hemen aşağıda PC Depo yani Norm Bilgisayarın Resmi Açıklaması Bulunmakta.

pcdepo.com Resmi Açıklaması;

“Gazetelerde yayınlanan haberlerin başlangıcında yer alan firmamızın yılda 25.000 adet bilgisayar sattığına ilişkin beyanlar dışındaki haberin tüm içeriği gerçeği yansıtmadığı gibi doğruda değildir.

Firmamız 13 yıldır bu sistemle piyasada olan en çok perakende bilgisayar satan firmadır. Bu durumda yasa  gereği teslim sürecimiz 45 gün olarak öngörülmüş olduğundan firmamız 3-4 günlük rötar ile birlikte asgari 5000 adet bilgisayarı alıcıya teslim edemememiz gerekirdi oysaki, şuan firma kayıtlarına göre alıcıya gönderilmeyen bilgisayar sayısı sadece 180 adettir.

Firmamız kötü niyetli olması halinde bu sayı yaklaşık 5000 adet civarı olması gerekirken ortada böyle bir mağdur olmadığı gibi Türkiye de bankacılık sektörünün denetimsizliğinden ve adalete ve hukuka aykırı olarak keyfi davranışları sonucu şirketimiz mağdur edilmiştir.

Biz bu mağduriyeti müşterilerimize yansıtmamak adına her türlü maddi manevi fedakarlığı yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Geçen süreçte döviz kurlarındaki ani yükseliş nedeni ile ilk 45 günlük iç piyasada nihai tüketici bağlantımız 4000 bilgisayar civarında olmuştur. Bu fark dahi firmamızın 2,5milyon TL zararı ortaya çıkarmıştır. Firmamız buna rağmen faaliyetine ve teslimlerine devam etmiştir.

Aynı süreçte bankalar bilançolarımızı sürekli inceledikleri için firmamızdan ek teminatlar talep etmişler ve bu talep üzerine iyi niyetli olarak bankaları şirketimizin ve şahsımın maliki olduğu tüm taşınmazları rehin etmiş bulunmaktayız.

Garanti bankası riskinden daha fazla ek teminatları aldığı günün hemen ardından firmamıza tahsis edilen kredileri durdurmuş ve sanal pos hesaplarını bloke edip 27/10/2015 tarihi itibariyle ticari faaliyetlerimiz bloke edilmiştir.

Ardından finansbank, Vakıfbank ve Akbank aynı şekilde tüm hesapları bloke etmek zorunda bırakılmıştır.

Şirket aktif ve pasifimiz yüksek banka temerrüt faizleriyle yok edilmesini engellediğimiz an şirketimizin faaliyetlerine devam edebileceği gibi yüksek bir oranda öz sermayesine de kavuşabilecektir.

Bu hususlara yönelik ilgili bankalar ile firmamız ve avukatlarımız görüşmelere devam etmektedir.

Sonuç olarak hesaplarımıza bloke konulan 27/10/2015 gününe ilişkin sadece 1 günlük bilgisayar alıcısı mağdur durumdadır. Bu mağduriyet de en kısa sürede firmamız tarafından ortadan kaldırılacaktır.

Norma Bilgisayar Dış Tic.LTD.ŞTİ.”

1993 doğumlu Abdullah Hacıgül, İstanbul Üniversitesin'de Fizik Uzay Bilimleri eğitimi almıştır. 2014 yılından beri Donanım Arşivi'nin Kurucu Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Abdullah Hacıgül özellikle, sistem toplama ve ürün inceleme içerikler üretmektedir. Ayrıca Türkiye'nin en aktif teknoloji forumlarının birisi olan Donanım Arşivi Forumu kurmuştur.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Yakıt cimrisi olması ve uzun ömürlü olması ile tanınan dCi motor ailesi, kullanıcıların ilgisini çekiyor. Bu yazımızda uzun bir süredir Renault-Nissan grubunun kalesi olan...

Bilim Haberleri

2019 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan ve hayvan kesmeden laboratuvar ortamında sığır eti üreten SCiFi Foods adlı hücresel tarım şirketi, yapay et üretmek için...

Telefon Haberleri

En büyük akıllı telefon üreticilerinden Oppo ve OnePlus, Almanya’da cihaz satışından resmi olarak çekildi. Ülkede bu şirketlerin telefonlarına sahip olanlar destek almaya devam ederken, bu telefonlara...

Teknoloji Haberleri

Intel Core i9-13900K modeli hakkında önceden de bazı haberler çıkmıştı, hatta direkt olarak görülen performans testleri bile vardı. Fakat ortaya çıkan o testler daha...