Oyunculara Müjde: Apex Legends Mobile Geliyor!

Oyunculara Müjde: Apex Legends Mobile Geliyor!

Electronic Arts (EA), geçtiğimiz yıl duyurduğu Apex Legends ile oyuncuların epey ilgisini çekmişti. Listelerde tepeden inmeyen oyunun merakla beklenen mobil sürümü sonunda geliyor!

EA Müjdeyi Verdi: Apex Legends Mobil Cihazlara Geliyor!

EA, 2019’un ilk çeyreğine ait finansal raporlarını yatırımcıları ile paylaştı. Raporda şirketin kârlılığını arttırdığı ifade edilirken, Apex Legends oyununa da ayrı bir parantez açıldı. Şirketin “en iyi başlangıç” rekorunu kırdığı belirtilen oyun, önümüzdeki dönemde yapılacak büyük güncellemeler ile Çin pazarına giriş yapacak. Ayrıca mobil oyun tutkunlarının beklediği Apex Legends Mobile oyunu için de çalışmalara başlandığı, yayınlanan rapor ile beraber resmen açıklanmış oldu.

Finansal rapor olduğu için Apex’in mobil sürümü ile ilgili herhangi bir detaya yer verilmemiş. PlayerUnknown’s Battleground (PUBG) ile geçtiğimiz yılın yıldızı olan Battle Royale oyun türü; Fortnite, H1Z1 ve Apex Legends ile adeta patlama yaptı. Bu rekabetin mobil alana taşınması da gelecek dönemde oyuncuların yüzünü güldüreceğe benziyor. Bakalım EA popüler oyunu mobil platformlara taşıma konusunda başarılı olabilecek mi?

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.