Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

OnePlus Nord 2 Sonunda Android 12 Açık Beta Güncellemesini Aldı

OnePlus, Nord modeli için Android 12’nin bir Açık Beta modelinin daha önceki sürümünün ardından, bugün OnePlus nihayet geçen Temmuz ayında Android 11 çalıştıran ve hala buna takılıp kalan çok daha yeni çıkmış Nord 2 için benzer bir sürüm yayınlamayı başardı. Çok geç kalınsa da bunu görebilmek yine de iyi bir haber.

Android 12’nin Tüm Yenilikleri Geldi

OnePlus gibi yazılım konusunda öne çıkan bir marka için bu büyük bir utanç, ancak OnePlus bunu düzeltmek için çalışıyor gibi görünüyor. Bu tür ilk adım, Nord 2 için bugün OxygenOS 12 Açık Beta 1’in piyasaya sürülmesidir. Bu tür yapılarda her zaman olduğu gibi, ortaya çıkan hatalar ve rastgele sorunlardan rahatsızsanız bu yola girmeyin. Bu açık Beta, Nord Pac-Man sürümünün bazı özelliklerini ortadan kaldıracak, bu yüzden bunlardan birine sahipseniz, kurulumu önermiyoruz.

Google’ın geçen yıl Android 12 sürümüne dahil ettiği her şeyin yanı sıra, bu güncelleme size “yük yüksek olduğunda bile sisteminizin sorunsuz çalışmasını” sağlayan “AI System Booster 2.1”, Smart Battery Engine yani kısaca pil ömrünü uzatan bir özelliği getiriyor. Uygulama simgelerinde geliştirilmiş dokular ve renkler, optimize edilmiş Ekstra HD (Görüntü ve video çözünürlüklerini önemli ölçüde artırabilen bir özellik), üç ayarlanabilir Karanlık mod seviyesi, bir dizi yeni stil güncellemesi, İş-Yaşam Dengesi, Galeri, Canvas, AOD ve oyunlar için eklenen HyperBoost uçtan uca FPS sabitleyici gibi yeni özellikleri sunuyor.

Sürümün şu an için bilinen sorunlarına gelince, şimdiye kadar sadece iki tane sorun var. Yüzle kilit açma, ve Fortnite’ın çökmesidir.

Ana sürümden Açık Beta’ya geçişin herhangi bir veri silmeden yapılabileceğini hatırlamak önemlidir, ancak Açık Beta sürümündeyseniz ve ana sürüme geri dönmek istiyorsanız, factory reset işlemi gerekecektir.

Son not: Şu an itibariyle, OxygenOS 12 Open Beta 1’in şu an için mevcut tek indirmesi Nord 2’nin Hint versiyonu içindir.

Yazar

3 yıldır devam ettiği editörlük kariyerini Donanım Arşivi'nde devam ettiren Alperen, akıllı telefonlar ve yazılım konularında haber içeriği üretiyor. Aynı zamanda rehber içeriklerini de seviyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

İnceleme

AMD Ryzen 5 8400F ve Ryzen 7 8700F model işlemciler merak edilen modellerden biri. Çünkü bu işlemciler AM5 sokete geçiş işlemcisi olarak görülüyor. Muhtemelen...

Oyun İndirimleri

Epic Games, oyuncuları sevindirmeye devam ediyor! Her hafta ücretsiz olarak sunduğu oyunlar serisine bir yenisini daha ekledi. Bu hafta, Floppy Knights ücretsiz olarak indirilebilir....

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni katlanır telefonları ve akıllı saatlerinin yanı sıra yeni kulaklıklarını da duyurdu. Yeni tasarımıyla dikkat çeken Galaxy Buds 3, birçok...