Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

OnePlus Nord 2 Sonunda Android 12 Açık Beta Güncellemesini Aldı

OnePlus, Nord modeli için Android 12’nin bir Açık Beta modelinin daha önceki sürümünün ardından, bugün OnePlus nihayet geçen Temmuz ayında Android 11 çalıştıran ve hala buna takılıp kalan çok daha yeni çıkmış Nord 2 için benzer bir sürüm yayınlamayı başardı. Çok geç kalınsa da bunu görebilmek yine de iyi bir haber.

Android 12’nin Tüm Yenilikleri Geldi

OnePlus gibi yazılım konusunda öne çıkan bir marka için bu büyük bir utanç, ancak OnePlus bunu düzeltmek için çalışıyor gibi görünüyor. Bu tür ilk adım, Nord 2 için bugün OxygenOS 12 Açık Beta 1’in piyasaya sürülmesidir. Bu tür yapılarda her zaman olduğu gibi, ortaya çıkan hatalar ve rastgele sorunlardan rahatsızsanız bu yola girmeyin. Bu açık Beta, Nord Pac-Man sürümünün bazı özelliklerini ortadan kaldıracak, bu yüzden bunlardan birine sahipseniz, kurulumu önermiyoruz.

Google’ın geçen yıl Android 12 sürümüne dahil ettiği her şeyin yanı sıra, bu güncelleme size “yük yüksek olduğunda bile sisteminizin sorunsuz çalışmasını” sağlayan “AI System Booster 2.1”, Smart Battery Engine yani kısaca pil ömrünü uzatan bir özelliği getiriyor. Uygulama simgelerinde geliştirilmiş dokular ve renkler, optimize edilmiş Ekstra HD (Görüntü ve video çözünürlüklerini önemli ölçüde artırabilen bir özellik), üç ayarlanabilir Karanlık mod seviyesi, bir dizi yeni stil güncellemesi, İş-Yaşam Dengesi, Galeri, Canvas, AOD ve oyunlar için eklenen HyperBoost uçtan uca FPS sabitleyici gibi yeni özellikleri sunuyor.

Sürümün şu an için bilinen sorunlarına gelince, şimdiye kadar sadece iki tane sorun var. Yüzle kilit açma, ve Fortnite’ın çökmesidir.

Ana sürümden Açık Beta’ya geçişin herhangi bir veri silmeden yapılabileceğini hatırlamak önemlidir, ancak Açık Beta sürümündeyseniz ve ana sürüme geri dönmek istiyorsanız, factory reset işlemi gerekecektir.

Son not: Şu an itibariyle, OxygenOS 12 Open Beta 1’in şu an için mevcut tek indirmesi Nord 2’nin Hint versiyonu içindir.

Yazar

3 yıldır devam ettiği editörlük kariyerini Donanım Arşivi'nde devam ettiren Alperen, akıllı telefonlar ve yazılım konularında haber içeriği üretiyor. Aynı zamanda rehber içeriklerini de seviyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Zombi kıyameti sevenler için harika bir haber var! Dying Light 2 Reloaded Edition, bu hafta sonu Steam’de ücretsiz olarak oynanabilir olacak. Oyunseverleri zombi parçalamaya...

Oyun Haberleri

Sons of the Forest‘ın 1.0 sürümüyle resmi olarak piyasaya sürülmesi, oyun dünyasında büyük bir heyecana yol açtı. Endnight Games‘in yaptığı muazzam güncelleme, oyunculara oyunun...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de en çok tercih edilen bilgisayar markası belli oldu. Önceki yıllara göre zirve değişmeyerek Lenovo yine pazar payında çoğunluğu elde etti. En...

Teknoloji Haberleri

Twitch.Tv platformu özellikle son yıllarda büyük bir tartışma konusu oldu. Geçtiğimiz yıllarda da Bit hırsızlığı ile gündeme gelen platformda bazı yayıncılar için tutuklamalar söz...