ONEPLUS 8 PRO’NUN PHOTOCHROME ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞI BIRAKILIYOR!

 

Oneplus markası fiyat/performans oranı yüksek, hızlı arayüze sahip cihazlarıyla ünlenen bir marka. Fakat kısa bir süre önce Oneplus 8 Pro modelinin kamerasında keşfedilen ilginç bir özellik kullanıcıların bir hayli ilgisini çekti. Bu cihazdaki IR kamera sayesinde bazı ince kıyafet ve plastik nesnelerin içini görebiliyordunuz. Hatta bunun görsellerinin ve detaylarının bulunduğu bir haberi kısa bir süre önce sizlerle sitemizde paylaşmıştık. Fakat bu özellik tahmin edebileceğiniz gibi bazı kötü niyetli kullanıcıların ilgisini de çekmedi değil.

 

Photochrome Özelliği Devre Dışı Bırakılıyor

Bu özellik ince plastik, ya da ince kumaşlı bir kıyafet varsa bunların arkasını gösterebiliyordu. Aslına bakılırsa baya farklı bir özellik olduğu için büyük ilgi çekti. Büyük tartışma konusu olan bu özellik firmanın başını ağrıtmadı değil. Firma bu gelen tepkilerin üzerine kısa sürede bir güncelleme çıkararak bu özelliği Çin üzerindeki cihazlarda devre dışı bıraktı.

Fakat yakın zamanda uluslararası bir güncellemeyle bunun bütün cihazlarda kapatılacağı beklenmekte. Gelen güncelleme notunda ise bu özelliğin geçici olarak kapatıldığı ve haziran ayında tekrar aktif edileceği söylenmekte. Sonuç olarak bu özelliği firmanın komple devre dışı bırakması hiç mantıklı olamaz, bakalım bu güncellemeyle birlikte Oneplus markası nasıl bir yol izleyecek…

Kaynak: https://www.gsmarena.com/oneplus_is_disabling_the_photochrome_mode_on_the_8_pro_globally-news-43488.php

1998 Doğumlu, teknolojiye oldukça meraklı olan ve bu konularda araştırmayı seven birisiyim.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin