ONEPLUS 5 VE 5T MODELLERİ ANDROID 10 GÜNCELLEMESİ ALDI!

 

Oppo’dan ayrılan Pete Lau tarafından kurulan Oneplus markası aslında akıllı telefon pazarı için yeni bir marka sayılır. Fakat bu marka 2013 yılında kurulduğundan beri çok geniş bir hayran kitlesine sahip. Bu büyük kitlesini kendi forumunda da dinlemeyi ihmal etmeyen marka aslına bakılırsa Android dünyasında kullanıcısını en çok memnun eden markalardan biri. Eski cihazlarına bile devamlı olarak güncellemeler sunması, bildirilen hataların hızlıca düzeltilmesi büyük beğeniler topluyor. Şimdi ise 2017 yılında çıkmış Oneplus 5 ve Oneplus 5T modelleri Android 10 (Q) güncellemesini resmi olarak aldı!

Oneplus 5 & 5T Android 10 Güncellemesi

Başlarda bir Reddit kullanıcısının gönderisiyle birlikte ortaya atılan iddia daha sonra farklı kullanıcılarla birlikte teyit edilmiş oldu. Hindistan bölgesi için stabil dağıtımına başlanan Android 10 sürümü artık resmi olarak Oneplus 5 serisi cihazlara gelmişti. Bildiğiniz gibi Android 10 sürümüyle birlikte dark mode gibi güzel güncellemeler cihazlara eklendi.

Şu an için Hindistan ülkesine verilen bu güncellemenin kısa bir süre içerisinde bütün ülkelere verileceği tahmin edilmekte. OTA üzerinden verilen bu güncellemeyi cihazınıza zahmetsizce kurabiliyorsunuz, fakat 2 GB boyutuna yakın olduğu için kesinlikle kablosuz bir ağa bağlı olmanızda fayda var. Bu güncellemeyi alan kullanıcıların sürüm hakkındaki genel görüşleri ise bir hayli olumlu. Hatta ülkemizdeki forum sitelerinde bile bu güncellemeyi yapan bazı Türk kullanıcılar bulunmakta, umarız Oneplus markası bu kullanıcı dostu anlayışından vazgeçmeyerek telefonlarını güncel tutmaya devam eder!

Kaynak: https://www.gsmarena.com/stable_android_10_now_rolling_out_to_the_oneplus_5_and_5t-news-43425.php

1998 Doğumlu, teknolojiye oldukça meraklı olan ve bu konularda araştırmayı seven birisiyim.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin