Nokia 9, Tam 5 Arka Kamerasıyla İddialı Geliyor!

Nokia 9, Tam 5 Arka Kamerasıyla İddialı Geliyor!

Nokia, yeni üst seviye akıllı telefon modelini kısa süre sonra duyurmaya hazırlanıyor. Markanın merakla beklenen modeli Nokia 9’un tam 5 ayrı arka kameraya sahip olacağı kesinleşti!

Nokia, Yeni Akıllı Telefonunda Bir İlki Gerçekleştirecek!

Geçtiğimiz aylarda duyurduğu 5.1 Plus ve 6.1 Plus modelleri ile orta seviye telefonlar arasında ses getiren Fin üretici, şimdi gözünü en tepeye dikmiş gibi görünüyor. Daha önce OZO benzeri yuvarlak bir kamera standı ile geleceği tahmin edilen Nokia 9’un sızdırılan arka bölümü, cihazın arka kamerasının 5 ayrı lens ile geleceğini doğruluyor.

Penta lens teknolojisine sahip ilk akıllı telefon olmaya hazırlanan Nokia 9, arka bölümünde yuvarlak şekilde dizili 5 adet lense sahip olacak. Görüntülere göre LED flaş ve lazer otofokus çıkıntıları ile beraber cihazın arka bölümünde toplam 7 adet nokta bulunuyor. Ayrıca Zeiss lensli arka kamera platformu, muhtemelen markanın yeniden sahibi olduğu PureView adı ile isimlendirilecek.

Sızdırılan Nokia 9 ile ilgili bir başka dikkat çeken detay ise arka bölümünde parmak izi okuyucunun olmaması. 5.9 inçlik Quad HD OLED ekrana sahip olacak cihazın daha önce ekran içi parmak izi okuma teknolojisi ile geleceği söyleniyordu. Ayrıca Qualcomm Snapdragon 845 işlemci de telefonun yansıyan teknik özellikleri arasında yer alıyor. Bakalım Nokia 9, barındırdığı yenilikçi teknolojiler ile akıllı telefon pazarında istediği başarıya ulaşabilecek mi?

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.