Neredeyse Tamamı Ekran Olan Nubia Z18 Tanıtıldı!

Neredeyse Tamamı Ekran Olan Nubia Z18 Tanıtıldı!

Son dönemde ABD ile ambargo krizi yaşayan ZTE, durumu düzelttikten sonra üst seviye akıllı telefon modellerini birer birer tanıtıyor. İddialı Axon 9 modelinin ardından markanın fiyat/performans tarafında güçlü yeni modeli Nubia Z18 de kullanıcılara sunuldu!

ZTE Nubia Z18, Yüksek Ekran/Gövde Oranıyla Şaşırttı!

Ön bölümünde neredeyse hiç çerçeve barındırmayan Nubia Z18, %91.8’lik bir ekran/gövde oranına sahip. Cihazın ahize ve sensörleri ekran altına gizlenerek çerçevesiz sayılabilecek tasarıma ulaşılmış. Full HD çözünürlüklü 6 inçlik IPS bir ekran barındıran Nubia Z18, gücünü Qualcomm Snapdragon 845 işlemciden alıyor. 6 GB RAM/64 GB depolama ve 8 GB RAM/128 GB depolama şeklinde iki versiyonu bulunan cihazın hafızası ne yazık ki microSD kart ile arttırılamıyor.

Kamera tarafında oldukça iddialı olan ZTE Nubia Z18, arka bölümünde f/1.6 diyafram açıklığına sahip 24+16 megapiksellik çift kamera barındırıyor. OIS ve 960 FPS ağır çekim gibi özelliklere sahip kameraya ön bölümde ise 8 megapiksel çözünürlüklü bir kamera eşlik ediyor. Quick Charge 4.0 destekli 3450 mAh batarya ile gelen telefon, kutusundan Android 8.1 Oreo işletim sistemi ile çıkacak.

Nubia Z18’in fiyatları ise en dikkat çeken konu. Cihazın 6 GB RAM ve 64 GB depolamaya sahip sürümü 405 dolarlık bir fiyat etiketine sahipken, 8 GB RAM ve 128 GB depolamalı versiyonu ise 480 dolara alıcı bulacak. Ayrıca cihazın “Van Gogh Edition” adlı özel tasarımlı bir sürümü daha mevcut ve bunun da fiyatı 520 dolar olarak açıklandı.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.