MWC 2020, Koronavirüs Nedeniyle İptal Edildi!

Her Şubat ayında Barcelona’da düzenlenen, dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarı Mobil Dünya Kongresi’nin (MWC 2020) iptal edildiği açıklandı. Flaş karar ile ilgili detaylar haberimizde!

Sonunda Beklenen Oldu: MWC 2020 Yapılmayacak!

Çin’de baş gösteren Koronavirüs, tüm dünyayı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Salgının yayılma riski karşısında bir süredir MWC 2020’nin iptal olacağına dair iddialar, teknoloji gündemini meşgul ediyordu. Katalan yönetimi ile bir toplantı yapan GSM Birliği (GSMA), akşam saatlerinde yaptığı açıklamayla bu yılki organizasyonun iptal edildiğini duyurdu. İptal kararı için şehir yönetiminin medikal acil durum ilan etmesi bekleniyordu, ancak son gelişmeler ışığında buna gerek kalmadığı görülüyor.

mwc 2020

24-26 Şubat tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan MWC 2020; dünya genelinde 100 bini aşkın konuğa ev sahipliği yapacaktı. Ancak konukların çoğunun Çin’den gelecek olması, şimdiye kadar Koronavirüs vakası görülmeyen Barcelona’da paniğe neden oldu. Bunun yanı sıra Intel, NVIDIA, MediaTek, Amazon, Sony, Nokia, LG, Ericsson gibi 20’den fazla marka da etkinlikten çekilme kararı almıştı.

İptal kararının maddi maliyetinin 500 milyon Euro gibi oldukça ciddi bir rakam olduğu belirtiliyor. GSMA cephesi ise yaptığı açıklamada alınan karardan dolayı üzgün olduklarını, fakat MWC 2021 için hazırlıklara şimdiden başlayacaklarını ifade ediyor. Son olarak Samsung gibi etkinliğe katılma kararı alan markaların yeni modellerini bağımsız etkinliklerde duyurmayı planladıklarını da belirtelim.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin