Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Rehber

Msvcr100.dll Hatası Nasıl Çözülür?

Yeni program, oyun kuranların düşük bir ihtimalle yaşadığı bir şey aslında Msvcr100.dll hatası. Uzun süre bekleyip kurduğunuz oyunların, programların bu hatayı verip açılmaması can sıkıcı olabilir. Çözümü ise rehberimizle birlikte aslında oldukça basittir.

Bugünkü yazımızla birlikte msvcr100.dll hatası nedir, msvcr100.dll hatası nasıl çözülür? Sorusuna yanıt buluyor olacağız. Bu sayede msvcr100.dll eksik hatasını kolayca çözmüş olacaksınız!

Msvcr100.dll Hatası Nedir?

Bir uygulamayı açarken karşınıza çıkan Msvcr100.dll eksik hatasına sebep olan şey aslında Microsoft’un bir yazılının sisteminizde yüklü olmamasıdır. İlgili yazılımı çalıştırmak için Microsoft’un bu yazılımını yüklemek zorundasınız, sizde yüklü olmadığı için bu hatayı alıyorsunuz. Burada bahsi geçen yazılım ise Visual C++ 2010 Redistributable versiyonudur.

Msvcr100.dll Eksik Hatası Nasıl Çözülür?

Bilgisayarınıza yeni bir uygulama ya da oyun kurduktan sonra açmaya kalktığınız zaman yukarıdaki gibi bir hata alıyorsanız bunun çözümü çok kolay. Msvcr100.dll dosyasının eksik olması olağan bir durum diyebiliriz. Kurulumunu yaptığınız yazılımın içerisine Visual C++ 2010 dosyaları iliştirilmediği zaman bu tarz hatalar alabiliyorsunuz.

  • Msvcr100.dll hatasının sebebi Visual C++ 2010 Redistributable dosyalarının eksik olmasıdır.
  • Visual C++ 2010 Redistributable kurulum dosyalarının olduğu siteye giriş yapın.
  • Visual C++ 2010 Redistributable X86 ve X64 kurulum dosyalarını indirin.
  • İndirdiğiniz Visual C++ 2010 Redistributable X86 ve X64 dosyalarını kurun.
  • Kurulumdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Visual C++ 2010 Redistributable dosyalarını Microsoft’un resmi web sitesinden indirip kurmak Msvcr100.dll eksik hatasının en doğru çözümüdür. Farklı sitelerden indireceğiniz dosyalar başka sorunlara yol açabilir!

BURADAKİ linke tıklayarak ilgili indirme sayfasına girin. Daha sonra yukarıdaki görselde kırmızı ok işaretiyle gösterdiğimiz “Download” butonuna tıklayın.

Download butonuna tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecek. Burada solda kırmızı kutu içerisine aldığınız gibi vcredist_x86.exe ve vcredist_x64.exe dosyalarına tik işareti koyun ve daha sonra sağ alttan “Next” tuşuna tıklayın.

Daha sonra indirilen iki dosyayı da kurmanız gerekiyor. Eğer sisteminizde zaten yüklüyse yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir. Size önerimiz Repair seçeneğini seçip “Next” tuşuna basıp kuruluma devam etmeniz. Eğer kurulu değilse direkt olarak yükleme yapacaksınız. Aynı işlemi sonu X86 ve X64 olan dosyalara uygulayıp kurulumu tamamlayın. Bundan sonra ise bilgisayarınızı yeniden başlatın, daha sonra bu hatanın artık karşınıza çıkmaması gerekiyor.

Msvcr100.dll Nasıl İndirilir?

Msvcr100.dll dosyasını indirebileceğiniz çok sayıda web sitesi bulunuyor. Bu siteler size sadece ilgili .dll dosyasını indirip kendinizin kopyalamanızı isteyecektir. Fakat bizim anlattığımız yöntem en basit ve en doğru çözümüdür. Farklı kaynaklardan indirdiğiniz .dll dosyaları Windows’unuza zarar verebilir, bu konuda dikkatli olmanız gerek!


 

Msvcr100.dll hatası nedir? Msvcr100.dll eksik hatası nasıl çözülür? Bu soruların çözümü gördüğünüz gibi gayet kolay aslında. İlgili Visual C++ 2010 Redistributable dosyalarını indirip kurduğunuz zaman hatanın çözüldüğünü görmüş olacaksınız.

 

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'de teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır. Basım ve Yayın Teknolojileri bölümünde eğitim hayatına devam eden Yılmaz’ı aşağıda bulunan sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games’in ücretsiz oyun akımı son zamanlarda gerçekten çok büyük bir gündem yaratıyor. Fakat ücretsiz oyun verme işini yine yıllardır yapan Humble Bundle ise...

Rehber

Windows 11 sızıntısı kısa sürede büyük gündem oldu tahmin edebileceğiniz gibi. Haliyle insanlar yeni Windows 11 nasıl kurulur? Windows 11 kurulumu nasıl yapılır? Gibi...

Teknoloji Haberleri

Teknoloji odaklı üretim faaliyetlerini etkisi altına alan küresel çip krizi, dev şirketleri yeni çözümler bulmaya itiyor. Son olarak grafik birimi üreticisi NVIDIA, ticari ömrünü...

Sistem Tavsiyeleri

Günümüzde sistem toplama dendiği zaman akıllara maalesef çok yüksek bütçeler gelebiliyor. Ekran kartı stoklarının azalması, kur fiyatlarının artması falan derken düzgün bir sistem toplamak...