Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Disney Plus
Disney Plus

Sinema Haberleri

‘Masumiyet Müzesi’ Dizi Oluyor

Ülkemizde özellikle son günlerde en çok konuşulan dijital içerik platformlarından bir tanesi şüphesiz ki Disney Plus. Geçtiğimiz günlerde ülkemizde resmi olarak yayın hayatına başladı.

Yerli isimlerle özel projeler için el sıkışan platformun TV100 Magazin Müdürü Birsen Altuntaş’ın kaleme aldığı haberler sayesinde platformun yerli yapımlarını öğrenmeye devam ediyor. Nobel Ödüllü yazarımız Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi romanının uzun süredir dizi olması gündemdeydi. Bu yapım için daha önce bazı girişimler oldu. Ancak işler beklendiği gibi gitmemişti.

Masumiyet Müzesi, Sonunda Dizi Oluyor

Nobel Ödüllü yazarımız Orhan Pamuk’un kaleme aldığı Masumiyet Müzesi romanı, gerçeğe en yakın eserlerden bir tanesi. Klasik roman tadında başlayan eser daha sonrasında okurlarına hikaye okuyormuş hissini yaşatmayı başarıyor.

Daha öncesinde OGM Pictures’ın patronu Onur Güvenatam projeyi dizi olarak çekmek için Amazon Prime Video ile el sıkışmıştı. Platformun ülkemizde ki ilk yerli yapımlardan bir tanesi bu dizi olacaktı. Hatta başrol konusunda Çağatay Ulusoy’la el sıkışıldığı haberleri ortaya çıkmış ancak proje hiçbir zaman hayata geçirilememişti.

TV100 Magazin Müdürü Birsen Altuntaş’ın kaleme aldığı haber sayesinde ise, “Masumiyet Müzesi” dizisinin ülkemiz yapılanmasını Cenk Soner ve Mehmet İçağasıoğlu’nun yürüttüğü Disney Plus’ta yayınlanacağını öğrendik. Dizinin çekimlerini ise Ay Yapım üstlenecek.

Kaynak; TV100 Magazin Müdürü Birsen Altuntaş

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik adımlar atmaya devam ediyor. En son güncelleme ile birlikte, sohbet filtreleme özelliği platforma eklenmiş durumda. Bu yeni özellik, kullanıcıların...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Teknoloji Haberleri

HP, oyuncular için yeni bir bütçe dostu monitör olan HP Omen D27qs’i tanıttı. Uygun fiyatına rağmen iyi özellikler sunan monitörün detaylarına bir göz atalım....