Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

‘Masumiyet Müzesi’ Dizi Oluyor

Ülkemizde özellikle son günlerde en çok konuşulan dijital içerik platformlarından bir tanesi şüphesiz ki Disney Plus. Geçtiğimiz günlerde ülkemizde resmi olarak yayın hayatına başladı.

Yerli isimlerle özel projeler için el sıkışan platformun TV100 Magazin Müdürü Birsen Altuntaş’ın kaleme aldığı haberler sayesinde platformun yerli yapımlarını öğrenmeye devam ediyor. Nobel Ödüllü yazarımız Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi romanının uzun süredir dizi olması gündemdeydi. Bu yapım için daha önce bazı girişimler oldu. Ancak işler beklendiği gibi gitmemişti.

Masumiyet Müzesi, Sonunda Dizi Oluyor

Nobel Ödüllü yazarımız Orhan Pamuk’un kaleme aldığı Masumiyet Müzesi romanı, gerçeğe en yakın eserlerden bir tanesi. Klasik roman tadında başlayan eser daha sonrasında okurlarına hikaye okuyormuş hissini yaşatmayı başarıyor.

Daha öncesinde OGM Pictures’ın patronu Onur Güvenatam projeyi dizi olarak çekmek için Amazon Prime Video ile el sıkışmıştı. Platformun ülkemizde ki ilk yerli yapımlardan bir tanesi bu dizi olacaktı. Hatta başrol konusunda Çağatay Ulusoy’la el sıkışıldığı haberleri ortaya çıkmış ancak proje hiçbir zaman hayata geçirilememişti.

TV100 Magazin Müdürü Birsen Altuntaş’ın kaleme aldığı haber sayesinde ise, “Masumiyet Müzesi” dizisinin ülkemiz yapılanmasını Cenk Soner ve Mehmet İçağasıoğlu’nun yürüttüğü Disney Plus’ta yayınlanacağını öğrendik. Dizinin çekimlerini ise Ay Yapım üstlenecek.

Kaynak; TV100 Magazin Müdürü Birsen Altuntaş

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, yıllardır yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager serisi gibi oyunları...

Sistem Gereksinimleri

Robert Kirkman‘ın kaleme aldığı “The Walking Dead” kitap serisinden TV’ye uyarlanan ve aynı ismi sahip olan The Walking Dead, 12 yıl önce ekranlarda izleyiciyle...

Oyun Haberleri

Needs Games tarafından geliştirilen ve LINE GAMES tarafından yayınlanan,  oynaması ücretsiz aksiyon RPG oyunu olan UNDECEMBER ,12 Ekim’de oyun severlerle buluşması planlanıyor.  UNDECEMBER, Steam, Android ve...

İnceleme

Kablosuz oyuncu fareleri günümüzde iyice yaygınlaşmaya başladı. Haliyle insanların kablosuz oyuncu farelerine olan ilgisi de yükseliyor. Bugün incelemesini yapacağımız Razer Basilisk Ultimate model oyuncu...