Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Lord of the Rings: The War of the Rohirrim
Lord of the Rings: The War of the Rohirrim

Sinema Haberleri

LOTR: The War of the Rohirrim, Ayakta Alkışlandı

Sinema dünyasının kült haline gelmiş ve unutulmayan yapımlarından birisi de şüphesiz ki J.R.R. Tolkien‘in eserlerinden uyarlanan The Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi) film serisi. 2000’li yılların başında üçleme ile seyircinin karşısına çıkan yapımların, geçtiğimiz yıl tüm hakları Embracer Group tarafından satın alınmıştı.

Gerçekleşen bu devasa satın alımın ardından, markanın içerikleri hakkında sürekli olarak yeni bilgiler ve detaylar görmeye devam ediyoruz. Ancak, herkesin aklında tek bir soru işareti bulunuyor. The Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi) film serisi ne zaman devam etmeye başlayacak? Geçtiğimiz yıl resmen duyurulan Lord of the Rings: The War of the Rohirrim filmi animasyon formatında hayranların karşısına çıkacak.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Annecy Animasyon Festivali’nde izleyicilere sunulan 20 dakikalık kesit ile beraber ilk defa izleyiciyle karşısına çıkan yapımdan, yeni detaylar paylaşılmaya devam ediliyor.

The War of the Rohirrim Oldukça Beğenildi

Lord of the Rings: The War of the Rohirrim

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Annecy Animasyon Festivali’nde izleyicilere sunulan 20 dakikalık kesit ile beraber ilk defa izleyiciyle karşısına çıkan yapımın, Éowyn karakterinin anlatımıyla başlayacağı ve karakterin yapımda anlatıcı rolü üstleneceği daha önce belirtilmişti.

Yeni paylaşılan detaylara göreyse, yapımın izleyenler tarafından oldukça beğenildiği ve izleyenlerin filmi oldukça beğenildiği aktarıldı. Aktarılan detaylara göre, Grand Bonlieu’daki dolu salonda film dakikalar boyunca ayakta alkış almayı başardı.

Warner Bros.‘un yıllar sonra yeniden seriye geri dönüşünü simgeleyecek olan yapım, New Line Cinema ve Warner Bros. Animation ortaklığında geliştiriliyor. Ayrıca yapım; Rohirrim’in efsanevi kralı Miğfer Tokmakel (Helm Hammerhand) karakterinin Gwathuirim olarak da bilinen Dunlendinglere karşı verdiği efsanevi savaşı konu ve Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filminden 183 yıl öncesinde geçecek.

Yıllar sonra sinemalara geri dönen markanın yeni filmi Lord of the Rings: The War of the Rohirrim‘in bu yıl bitmeden, Aralık ayı içerisinde hayranlarla buluşması bekleniyor.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz günlerde AMD Ryzen 9 9900X model işlemcinin Geekbench performans testi ortaya çıkmıştı. Şimdi ise daha genele hitap edecek olan AMD Ryzen 5 9600X...