LG VELVET AVRUPA’DA GÖRÜNDÜ!

 

Uzunca bir süredir mobil tarafta değişime giden LG’nin bu değişim sonrası ilk ürünü olan LG Velvet geçtiğimiz haftalarda Güney Kore’de tanıtılmıştı. Tasarım konusunda büyük yeniliklere sahip bu cihaz önce Güney Kore‘de satışa çıkarıldı daha sonrası için kesin bilgiler bulunmuyordu. Fakat bu cihazın LG’nin İtalya web sitesinde bir anda görünmesiyle birlikte bu cihazın diğer Avrupa ülkelerine de geleceği konuşulmaya başlandı. Cihaz genel tasarım açısından hoş bir cihaz olmasına rağmen fiyatlandırmasıyla bu artısını biraz geriye düşürmüyor değil.

 

LG Velvet

LG’nin doğadan ilham aldığını söyleyen yeni tasarım diline baktığımızda aslında oldukça sade ve şık olduğunu söylemek mümkün. Fakat buradaki büyük eksi böylesine güncel ve tasarım odaklı bir cihazın 16 MP çözünürlüğündeki ön kamerasının ufak bir çentikle geliyor oluşu. Çünkü bildiğiniz üzere artık günümüzde ekranın içinde ya da üstten popup kamera tarzında ön kamera kurulumları daha moda. Cihazın arkası ise gayet şık, 3 adet kamera kurulumu dikey olarak yapılmış ve alta LED flaş konumlandırılmış.

Telefonun teknik detaylarına geldiğimiz zaman ise FHD+ çözünürlüğe sahip 6.8 inç bir POLED ekran görüyoruz. Cihazın kamera kurulumu ise LG’den beklediğimiz gibi olmuş 48 MP çözünürlüğündeki ana kameraya 8 MP ultra geniş açı bir lens eşlik ederken bokeh efekti için ise 5 MP çözünürlüğünde bir derinlik algılayıcı kamera bulunmakta.

Gelelim cihazın eleştirilen kısmı olan işlemci tarafına. Snapdragon 765G işlemciyle ve 8 GB bellekle birlikte gelen bu cihaz ortalama olarak 750 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulacak. 750 dolar fiyat seviyesi üst seviye cihazlarla anıldığı için bu işlemci bu fiyat seviyesi için büyük eleştiriler almakta. Umarız bu cihaz daha düşük fiyatla satışa sunulur ve bu hatadan dönülmüş olur.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/lg_velvet_comes_to_italy-news-43423.php

1998 Doğumlu, teknolojiye oldukça meraklı olan ve bu konularda araştırmayı seven birisiyim.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin