League of Legends, Wild Rift İle Telefonlara Geliyor!

Riot Games oyunu olan League of Legends, uzun yıllardır MOBA oyunları listesinde başı çekiyor. Geçtiğimiz aylarda 10. yılını dolduran oyunun yapımcısı Riot Games, LoL’ün PC dışındaki platformlara da gelebileceğini ima etmişti. Merakla beklenen haber sonunda geldi ve popüler oyunun mobil sürümü ile ilgili yeni bilgiler yayınlandı: Karşınızda Wild Rift!

LoL Wild Rift, Popüler Oyunu Akıllı Telefonlara Getiriyor!

Kısa süre sonra yayınlanacak olan League of Legends: Wild Rift, oyunun mobil cihazlardaki ayağı olacak. Yayınlanan kısa oynanış videosu ise oyun severleri heyecanlandırmaya yetecek kadar bilgiyi paylaşıyor. Görünümü büyük oranda PC sürümüyle benzer olan oyunun altyapısı ise akıllı telefon ve tabletler için sıfırdan geliştirilmiş. Bu sayede daha basit ve zevkli bir oyun deneyimi elde edilmesi amaçlanıyor. Ayrıca envanterdeki tek eşya aktifleştirilebildiği için oyun kontrolleri de son derece basit görünüyor.

Riot Games’in paylaştığı notlara göre, Wild Rift sürümünde maçların süresi normal versiyona göre daha kısa olacak. Bunun yanı sıra özel şampiyonların açıldığı ustalık sistemi daha basit ve yalın bir formata dönüştürülmüş. Yani her ne kadar görünürde aynı gibi görünse de League of Legends’in mobil sürümü oldukça farklı dinamiklere sahip olacak.

Şimdilik Brezilya’da alfa test aşamasında olan League of Legends: Wild Rift, yıl sonunu bulmadan kullanıcılara sunulacak. Bu noktada yayınlanacak beta sürümü için Play Store’da açılan ön kayıt sayfasına başvurmanızı öneriyoruz. Oyunun Android ve iOS sürümlerinin yanı sıra Nintendo Switch gibi el konsollarında da oynanabileceğini belirtelim.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin