Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Oyun Haberleri

League of Legends MSI 2021 Grup Aşaması Tamamlandı!

Büyük bir rekabet sonrası bölgelerinde şampiyon olan 11 profesyonel takımın mücadele ettiği MSI 2021’de takımlar üç farklı gruba ayrıldı. Her grupta ilk iki sırayı alan takımlar Kapışma Aşaması’na yükselmeye hak kazandı.

MSI 2021 Grup Aşaması’nda Yaşananlar

B grubunda mücadele eden temsilcimiz fastPay Wildcats Grup Aşaması’ndan maalesef çıkamadı ve turnuvaya veda etti. Türk oyuncu Armut’un mücadele ettiği MAD Lions, tek mağlubiyetini temsilcimiz fastPay Wildcats’e karşı aldı ve 5 galibiyet ile adını bir üst tura yazdırdı. Dört galibiyeti bulunan PSG Talon da bir üst aşamada mücadele etmeye hak kazandı.

A Grubu’nda Çin temsilcisi Royal Never Give Up, Grup Aşaması’nı kayıpsız kapatarak adını son altıya yazdırdı. Okyanusya temsilcisi Pentanet.GG de büyük bir süprize imza atarak Kapışma Aşaması’nda mücadele etmeye hak kazandı.

C Grubu’nun galipleri ise Kore temsilcisi DWG KIA ve Kuzey Amerika ekibi Cloud9 oldu.

Kapışma Aşaması 14 – 18 Mayıs 2021’de!

Grup Aşaması’nın tamamlanmasının ardından Kapışma Aşaması için de ayrıntılar belli oldu. Kapışma Aşaması’nda yer alacak takımlar; Cloud9, DWG Kia, Mad Lions, Pentanet.gg, PSG Talon ve Royal Never Give Up takımları oldu. Kapışma Aşaması’nda maçlar 14 – 18 Mayıs tarihleri arasında oynanacak. Her takım birbiriyle ikişer maç yapacağı karşılaşmalarda takımlar toplamda 10’ar maça çıkacak.

Oynanacak 30 maçın ardından Kapışma Aşaması tamamlanacak ve ilk 4 sırayı alan takımlar yarı finale yükselmeye hak kazanacak.
Yarı finaller 21 ve 22 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. 23 Mayıs Pazar günü oynanacak final karşılaşmasıyla turnuva sona erecek. Karşılaşmalar lolespor.com adresinden canlı olarak yayınlanacak.


Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'de teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır. Basım ve Yayın Teknolojileri bölümünde eğitim hayatına devam eden Yılmaz’ı aşağıda bulunan sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games’in ücretsiz oyun akımı son zamanlarda gerçekten çok büyük bir gündem yaratıyor. Fakat ücretsiz oyun verme işini yine yıllardır yapan Humble Bundle ise...

Rehber

Windows 11 sızıntısı kısa sürede büyük gündem oldu tahmin edebileceğiniz gibi. Haliyle insanlar yeni Windows 11 nasıl kurulur? Windows 11 kurulumu nasıl yapılır? Gibi...

Teknoloji Haberleri

Teknoloji odaklı üretim faaliyetlerini etkisi altına alan küresel çip krizi, dev şirketleri yeni çözümler bulmaya itiyor. Son olarak grafik birimi üreticisi NVIDIA, ticari ömrünü...

Sistem Tavsiyeleri

Günümüzde sistem toplama dendiği zaman akıllara maalesef çok yüksek bütçeler gelebiliyor. Ekran kartı stoklarının azalması, kur fiyatlarının artması falan derken düzgün bir sistem toplamak...