Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Katlanabilir Samsung Telefonlar Beklenen Satış Hedefine Ulaşamayabilir

Samsung, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4‘ün popülaritesinin artmasıyla bu yılın sonuna kadar 10 milyon adet satış hedefini tutturmayı planlıyor. Ancak mevcut durum bunun biraz zor olduğunu gösteriyor.

Elimizdeki mevcut tahmine dayanarak Samsung, geçen yıl sevk edilen 7,1 milyon adede kıyasla, bu yılın sonuna kadar yalnızca 8 milyon adet en yeni katlanabilir telefon gönderebilecek. Bu  %13’lük etkileyici bir artış ancak Samsung’un hedeflerini hiçbir şekilde karşılayamıyor.

Bu yıl tüm Samsung katlanabilir telefonlar için 10 milyon adetlik muhafazakar bir tahmin paylaşan Hyundai Motor Menkul Kıymetler Araştırma Merkezi başkanı Noh Geun-chang, Samsung’un sadece piyasa tepkisine değil, aynı zamanda küresel ekonomik duruma göre de hedefleri yükseltmiş olabileceğini belirtiyor. Samsung’un Mobil bölüm başkanı Tm Roh, Samsung’un 2022’de 10 milyonun üzerinde katlanabilir satış yapmasının beklendiğini ve eğer bu gerçekleşirse şirketin hedefe yaklaşacağını belirtti.

Küresel ekonomik durumdan kaynaklanan zayıf tüketici talebi gibi durumlar Samsung’un hedeflerine ulaşmasına engel olan en büyük neden olarak görülüyor. Zira özellikle de Samsung Galaxy Z Fold 4 gibi 1.799 dolardan başlayan daha pahalı telefonlardan bahsettiğimizde ve mevcut ekonomik durum göz önüne alındığında bu kesinlikle uygun bir fiyat gibi durmuyor.

Son olarak Samsung’un satış hedeflerini yakalamak için ileride fiyatlar üzerinden indirime gitmesi ya da belirli kampanyalar yapması bekleniyor.

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

İkinci el bir ürün almanın riski her zaman olan bir şeydi. Fakat günümüzde ekran kartı madenciliği bittiği için piyasada ciddi anlamda 2. el ekran...

Oyun Haberleri

AMD tarafı yıllardır çok güzel oyun kampanyalarına imza atıyor. Neredeyse her dönem bir oyun hediyesi kampanyası düzenliyorlar. Bu oyun hediyesi kampanyalarından en yenisi ise...

Oyun Haberleri

Her ay düzenli olarak kontrol ettimiz Amazon Prime üyelerinin ücretsiz olarak erişebildiği Prime Gaming, hizmetinin kullanıcılarına Şubat ayında ücretsiz olarak sunacağı oyunlar belli oldu....

Oyun Haberleri

Birçok popüler oyunu ücretsiz olarak oyunculara dağıtmasıyla bilinen Epic Games tarafından bu hafta verilecek oyunlar belli oldu. Macera ve FPS kategorilerini sevenler için kesinlikle değerlendirilmesi...