Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Katlanabilir Samsung Telefonlar Beklenen Satış Hedefine Ulaşamayabilir

Samsung, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4‘ün popülaritesinin artmasıyla bu yılın sonuna kadar 10 milyon adet satış hedefini tutturmayı planlıyor. Ancak mevcut durum bunun biraz zor olduğunu gösteriyor.

Elimizdeki mevcut tahmine dayanarak Samsung, geçen yıl sevk edilen 7,1 milyon adede kıyasla, bu yılın sonuna kadar yalnızca 8 milyon adet en yeni katlanabilir telefon gönderebilecek. Bu  %13’lük etkileyici bir artış ancak Samsung’un hedeflerini hiçbir şekilde karşılayamıyor.

Bu yıl tüm Samsung katlanabilir telefonlar için 10 milyon adetlik muhafazakar bir tahmin paylaşan Hyundai Motor Menkul Kıymetler Araştırma Merkezi başkanı Noh Geun-chang, Samsung’un sadece piyasa tepkisine değil, aynı zamanda küresel ekonomik duruma göre de hedefleri yükseltmiş olabileceğini belirtiyor. Samsung’un Mobil bölüm başkanı Tm Roh, Samsung’un 2022’de 10 milyonun üzerinde katlanabilir satış yapmasının beklendiğini ve eğer bu gerçekleşirse şirketin hedefe yaklaşacağını belirtti.

Küresel ekonomik durumdan kaynaklanan zayıf tüketici talebi gibi durumlar Samsung’un hedeflerine ulaşmasına engel olan en büyük neden olarak görülüyor. Zira özellikle de Samsung Galaxy Z Fold 4 gibi 1.799 dolardan başlayan daha pahalı telefonlardan bahsettiğimizde ve mevcut ekonomik durum göz önüne alındığında bu kesinlikle uygun bir fiyat gibi durmuyor.

Son olarak Samsung’un satış hedeflerini yakalamak için ileride fiyatlar üzerinden indirime gitmesi ya da belirli kampanyalar yapması bekleniyor.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, oyunculara sunduğu ücretsiz oyunlarla dikkat çekmeye devam ediyor. Bu hafta, nostaljik bir arcade oyun deneyimi sunan Arcade Paradise ve gerilim dolu atmosferiyle...

Oyun Haberleri

EA Sports, futbol tutkunlarının merakla beklediği FC 25’in resmi tanıtım fragmanını nihayet yayınladı. Bu yeni sürümde, Real Madrid ve İngiltere Milli Takımı’nın genç yıldızı...

Teknoloji Haberleri

El konsolları şu an için daha çok AMD’nin APU çözümlerinden yararlanıyor. Tabii ki Intel’in çözümleri de var fakat AMD’nin APU’ları kadar başarım gösteremiyorlar genelde....

Motorlu Taşıtlar

Xiaomi markası çok eski bir marka değil, hatta yeni bile sayılır. Fakat kısa sürede muazzam bir büyüme elde etti ve çok geniş bir ürün...