Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Katlanabilir Samsung Telefonlar Beklenen Satış Hedefine Ulaşamayabilir

Samsung, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4‘ün popülaritesinin artmasıyla bu yılın sonuna kadar 10 milyon adet satış hedefini tutturmayı planlıyor. Ancak mevcut durum bunun biraz zor olduğunu gösteriyor.

Elimizdeki mevcut tahmine dayanarak Samsung, geçen yıl sevk edilen 7,1 milyon adede kıyasla, bu yılın sonuna kadar yalnızca 8 milyon adet en yeni katlanabilir telefon gönderebilecek. Bu  %13’lük etkileyici bir artış ancak Samsung’un hedeflerini hiçbir şekilde karşılayamıyor.

Bu yıl tüm Samsung katlanabilir telefonlar için 10 milyon adetlik muhafazakar bir tahmin paylaşan Hyundai Motor Menkul Kıymetler Araştırma Merkezi başkanı Noh Geun-chang, Samsung’un sadece piyasa tepkisine değil, aynı zamanda küresel ekonomik duruma göre de hedefleri yükseltmiş olabileceğini belirtiyor. Samsung’un Mobil bölüm başkanı Tm Roh, Samsung’un 2022’de 10 milyonun üzerinde katlanabilir satış yapmasının beklendiğini ve eğer bu gerçekleşirse şirketin hedefe yaklaşacağını belirtti.

Küresel ekonomik durumdan kaynaklanan zayıf tüketici talebi gibi durumlar Samsung’un hedeflerine ulaşmasına engel olan en büyük neden olarak görülüyor. Zira özellikle de Samsung Galaxy Z Fold 4 gibi 1.799 dolardan başlayan daha pahalı telefonlardan bahsettiğimizde ve mevcut ekonomik durum göz önüne alındığında bu kesinlikle uygun bir fiyat gibi durmuyor.

Son olarak Samsung’un satış hedeflerini yakalamak için ileride fiyatlar üzerinden indirime gitmesi ya da belirli kampanyalar yapması bekleniyor.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

İnceleme

Üst seviye dizüstü bilgisayarlar aslında sadece oyun oynamak için üretilmiyor. Bunun en net örnekleri MSI’ın Titan serisi dizüstü bilgisayarları diyebiliriz. Aslında bunlar oyuncu dizüstü...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...

Oyun Haberleri

PlayStation, her ay olduğu gibi Mart ayı için de heyecan verici ücretsiz oyunları PlayStation Plus üyeleriyle buluşturuyor. Sony’nin bu ayki seçkisi, farklı türlerden dört...