Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Jon Favreau, Iron Man’in Ölmesini İstemedi

Marvel Sinematik Evreninin şu ana kadarki en büyük iki filmi Avengers: Infinity War ve Avengers: End Game. Bu iki film MCU‘da bir dönemi bitirerek yeni bir döneme başlamamıza yol açtı. Hayranların merakla beklediği filmler, beklentiyi karşıladı ve gişede oldukça iyi gelir elde etti.

Ancak Avengers: End Game‘de herkesi hüzüne boğan çok ikonik bir sahne bulunuyor. Iron Man‘in ölümü. Evet Tony Stark, Thanos‘un elinden evreni kurtarabilmek için kendisini feda etti. Bu olayın etkilerini hala daha MCU‘da izliyoruz. Hatta yeni tanıtılan yapımlarda daha etkisi hala daha sürüyor.

Film Başka Sonla Bitebilirdi

Bu ikonik sahneyi çeken Russo Kardeşler, Vanity Fair‘in “Notes on a Scene” serisinin son bölümünde, kararı ilk duyduğunda Favreau‘nun onları desteklemediklerini açıkladı. Favreau‘ya göre oldukça yanlış bir karardı. Tony Stark‘ın yaşama ihtimali ve evrenin kurtulma şansı vardı.

Anthony Russo, en büyük tepkinin senaryoyu okuduktan sonra, Iron Man filmlerinin yönetmeni ve Marvel‘da yetkili isimlerden biri olan Jon Favreau‘dan geldiğini dile getirdi. Hatta Favreau, insanların bu sahneyi izlemek için hazır olmadığını dile getirmiş.

Baskının bir kısmı, senaryoyu okuduktan sonra bizi arayan ve ‘Siz gerçekten Iron Man‘i öldürecek misiniz?’ diyen Jon Favreau‘dan geldi. Bir sahnenin köşesinde telefonda Favreau’nun Robert Downey’i bir çıkıntıdan indirmeye çalıştığını hatırlıyorum. ‘Bunu yapamazsınız, insanları mahvedecek ve insanlar sinemadan çıkıp trafiğe girmelerini istemiyorsunuz’ dedi. Her şeye rağmen başardık.

Sizce bu ikonik sahne filmde yer almalı mıydı? Russo Kardeşler doğru karar mı verdiler?

Kaynak; BGR.com

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin statüsü maalesef bu sezon düşürüldü. Yani ülkemizde şampiyon olan takımlar artık MSI, Worlds gibi dünya çapındaki büyük turnuvalara...

İnceleme

Fiyat/performans odaklı sistem incelemelerine bu sefer Itopya’nın SIGMA-RULES kod adlı toplama oyuncu bilgisayarıyla devam ediyoruz. Bu sistem fiyat/performans oranıyla öne çıkan nispeten düşük bütçeli...

Teknoloji Haberleri

AMD Ryzen 7000 serisi aslında genel anlamda başarılıydı. Fakat insanların beklentisi bu seriden çok daha yüksekti diyebiliriz. Üstüne Ryzen 7 5800X3D işlemcinin yüksek oyun...

Oyun Haberleri

Black Friday henüz gelmedi ancak Microsoft Store’un Xbox Black Friday İndirimi tüm hızıyla devam ediyor ve Halo Infinite, Gotham Knights, FIFA 23, NBA 2K23, Dying Light...