Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Jon Favreau, Iron Man’in Ölmesini İstemedi

Marvel Sinematik Evreninin şu ana kadarki en büyük iki filmi Avengers: Infinity War ve Avengers: End Game. Bu iki film MCU‘da bir dönemi bitirerek yeni bir döneme başlamamıza yol açtı. Hayranların merakla beklediği filmler, beklentiyi karşıladı ve gişede oldukça iyi gelir elde etti.

Ancak Avengers: End Game‘de herkesi hüzüne boğan çok ikonik bir sahne bulunuyor. Iron Man‘in ölümü. Evet Tony Stark, Thanos‘un elinden evreni kurtarabilmek için kendisini feda etti. Bu olayın etkilerini hala daha MCU‘da izliyoruz. Hatta yeni tanıtılan yapımlarda daha etkisi hala daha sürüyor.

Film Başka Sonla Bitebilirdi

Bu ikonik sahneyi çeken Russo Kardeşler, Vanity Fair‘in “Notes on a Scene” serisinin son bölümünde, kararı ilk duyduğunda Favreau‘nun onları desteklemediklerini açıkladı. Favreau‘ya göre oldukça yanlış bir karardı. Tony Stark‘ın yaşama ihtimali ve evrenin kurtulma şansı vardı.

Anthony Russo, en büyük tepkinin senaryoyu okuduktan sonra, Iron Man filmlerinin yönetmeni ve Marvel‘da yetkili isimlerden biri olan Jon Favreau‘dan geldiğini dile getirdi. Hatta Favreau, insanların bu sahneyi izlemek için hazır olmadığını dile getirmiş.

Baskının bir kısmı, senaryoyu okuduktan sonra bizi arayan ve ‘Siz gerçekten Iron Man‘i öldürecek misiniz?’ diyen Jon Favreau‘dan geldi. Bir sahnenin köşesinde telefonda Favreau’nun Robert Downey’i bir çıkıntıdan indirmeye çalıştığını hatırlıyorum. ‘Bunu yapamazsınız, insanları mahvedecek ve insanlar sinemadan çıkıp trafiğe girmelerini istemiyorsunuz’ dedi. Her şeye rağmen başardık.

Sizce bu ikonik sahne filmde yer almalı mıydı? Russo Kardeşler doğru karar mı verdiler?

Kaynak; BGR.com

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

İnceleme

Yıllardır çok sayıda oyuncu monitörü inceledik. Bunlar arasında uygun fiyatlı ürünler de bulunuyorken çok daha pahalı ürünler de bulunuyordu. Bugün inceleyeceğimiz Gamepower Rapid 27...

Telefon Haberleri

Oppo, yeni fiyat performans odaklı telefonu Oppo A3 Pro  modeli ile akıllı telefon pazarında yeni bir sayfa açıyor. İşte telefonun teknik özellikleri. Oppo A3...

Teknoloji Haberleri

Nvidia, GeForce RTX 4090 ekran kartını piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra bazı kullanıcılar bu ekran kartlarının 12VHPWR adı verilen yeni güç konnektörlerinin eridiğini,...

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...