Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Haber

Japon Devi Kyocera’dan Dünyanın İlk Yıkanabilir Akıllı Cep Telefonu

digno-rafre2

Japon Devi Kyocera‘dan Dünyanın İlk Yıkanabilir Akıllı Cep Telefonu

Su geçirmez telefonlara olağandan fazla alışkın olan bizler bu atağa ilk olarak seri şekilde girişi Sony akıllı cep telefonu ürünü olan Xperia modellerinde gördük lakin şuan konumuz farklı akıllı cep telefonunuz kirlendiği zaman sabunla köpürte köpürte temizleyebileceğiniz bir akıllı cep telefonu söz konusu oda Digno Rafre.

Bu noktada ise Japon firmaların başta Sony ile Su geçirmez Akıllı Cep Telefonuna geçiş ve akabinde sabun ile yıkabilir Akıllı Cep Telefonunda yine Japon firma olan Kyocera’dan geçilmesi Japonların suya karşı dayanıklılık adına epey kafa yormak için zaman harcadıkları aşikâr.

digno-rafre

Firmanın akıllı cep telefonun IP58 sertifikası bulunmasının yanında Kyocera tarafındanda “alın bunu sabunla köpürte köpürte yıkayın” hitabından sonra cihaz üstteki resim ilede görüldüğü gibi sorunsuz kullanım vaat ediyor. Bu konu üzerinden de espirili bir dil kullanılmış bir videoda yayınlandı hemen aşağıdan izlemeniz mümkün.

https://www.youtube.com/watch?v=Vc6eNqoLeQs

Yıkanabilirliğini dışında bu telefonun teknik özellikleri ne derseniz sıralayalım efendim; 5 inç 1280x720p Ekran, 2GB Ram Bellek, 16GB Depolama Alanı, 13mp Arka Kamera, 3000mAh Batarya Kapasitesi, 4G Bant Genişliği.

Bu yıkanabilen akıllı cep telefonu Digno Rafre 465$ fiyat etiketiyle raflarda yerini alacak. Telefonun ise Türkiye’ye gelip gelememesi noktasında bir bilgi yok hatta Avrupa’ya dağıtımı konusundada bir bilgi yok bu noktada ürünün Asya ülkelerine sevk edileceğini tahmin etmekteyim.

1993 doğumlu Abdullah Hacıgül, İstanbul Üniversitesin'de Fizik Uzay Bilimleri eğitimi almıştır. 2014 yılından beri Donanım Arşivi'nin Kurucu Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Abdullah Hacıgül özellikle, sistem toplama ve ürün inceleme içerikler üretmektedir. Ayrıca Türkiye'nin en aktif teknoloji forumlarının birisi olan Donanım Arşivi Forumu kurmuştur.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzun süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Teknoloji Haberleri

Intel’in 12. nesil işlemcileri hakkında son zamanlarda çok sayıda bilgi ortaya çıkıyor. Fakat bugün ortaya çıkan Intel Core i9-12900K Cinebench R20 testi ise gerçekten...

Rehber

Microsoft, Windows 11 işletim sisteminin tanıtımını yaptığından beri tüm Windows kullanıcılarının aklında tek bir soru var: Windows 11 için gerekli olan TPM 2.0 Nedir? Bu...

Oyun İndirimleri

Son zamanlarda çok sayıda ücretsiz oyun kampanyasına tanık olduk. Tabii bu biz oyuncular için bu tarz şeyler gerçekten çok güzel bir şey. Ayrıca bu...