James Cameron’dan Avengers: Endgame’e Tebrik!

Bilindiği üzere Marvel Sinematik Evreni’nin üçüncü evresini sonlandıran Avengers: Endgame gişede Avatar filmini geçti. Sinema sektöründe gelmiş geçmiş en yüksek kazanca sahip olan Avengers: Endgame’in zirveye yerleşmesinin ardından Avatar’ın yönetmeni James Cameron’dan tebrik paylaşımı geldi.

Box Office verilerine göre sinema tarihinin en çok izlenen filmi, usta yönetmen ve yapımcı James Cameron imzalı Avatar filmindeydi. Ancak Russo Kardeşler’in yapımcılığını üstlendiği bir diğer film olan Avengers: Endgame bu rekoru geçmiş bulunuyor. Avatar filmi gişede 2.79 milyar dolarlık hasılat elde etmişti. Avengers: Endgame de ise; Russo Kardeşler’in Marvel hayranlarına filmi izlemeleri yönünde yaptıkları çağrının karşılık bulmasıyla, 2.9 milyar dolarlık gişe hasılatına ulaşılmış oldu.

Yaşanan gelişmelerden sonra James Cameron sosyal medya üzerinden Avengers: Endgame’i tebrik ettiğini belirten bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda ” Box Office’in yeni kralı olması üzerine Avengers: Endgame’i tebrik ediyorum.” sözlerine yer verdi.

Avengers: Endgame galibiyetinin ardından Marvel Sinematik Evreni’yle ilgili birçok gelişmede açıklanmıştı. Açıklanan filmler arasında Thor: Love and Thunder, Blade, Black Widow, Shang-Chi, Doctor Strange: In The Multiverse of Madness ve The Eternals filmi bulunurken, diziler arasında ise; The Falcon and The Winter Soldier, Loki, Hawkeye, Wanda Vision ve What/If bulunuyor. Açıklamalarda Black Widow’da Taskmaster’ın kötü kahraman olacağı; Thor’da Natalie Portman’ın başrole yerleşeceği, Shang-Chi’de başrolün Simu Liu olacağı, Doctor Strange: In The Multiverse of Madness’a Elizabeth Olsen’ın da katıldığı ve filmin korku türünde olacağı gibi bilgiler paylaşıldı.

Bilindiği üzere James Cameron yönetmenliğinde dört yeni Avatar filmi daha yolda bulunuyor. Bunlardan ilki Disney’in kararıyla bir yıl ertelenerek 2021 yılına çekildi. Filmin oyuncu kadrosunda ise Zoe Saldana, Sam Worthington,  Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi’nin yanı sıra Vin Diesel, Jemaine Clement, Kate Winslet, Edie Falco, Oona Chaplin ve Cliff Curtis gibi isimler bulunuyor. Vizyon tarihi ise 16 Aralık 2021 olarak belirlendi.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.