Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

İnstagram Artık Irkınızı Sormaya Başlayacak!

Şirket, bugün yayınlanan bir blog yazısında, Instagram’ın farklı grupların platformu nasıl deneyimlediğini incelemek için bazı ABD kullanıcılarından ırk ve etnik köken verileri istemeye başlayacağını söyledi .

ABD’de bulunan rastgele bir Instagram kullanıcısı yelpazesine, uygulamada YouGov araştırma grubu tarafından hazırlanan ırk ve etnik kökenlerini soran bir ankete yol açan bir pop-up açacak. Soruları yanıtlamak isteğe bağlı ve Instagram, yanıtların “erişiminizi veya insanların içeriğinizle herhangi bir şekilde etkileşim kurmasını etkilemek de dahil olmak üzere Instagram’daki deneyimlerinizi sınırlamayacağını” beyan etmekte.

Bugün yayınlanan bir Tweet’te ​​Instagram başkanı Adam Mosseri, verilerin toplanmasının platformun kullanıcılar için Instagram’ı iyileştirmenin ve geliştirmenin yollarını aramasına yardımcı olacağını belirtti.

https://twitter.com/mosseri/status/1552643996316569600

Atılan Tweet’te kısaca “Instagram’ın bir deneyim olarak adil ve eşit olmasını sağlayacaksak, farklı topluluklar için nasıl çalıştığını anlamamız gerekiyor” diyor.

Kullanıcı yanıtları toplandıktan sonra, veriler Texas Southern University, University of Central Florida, Northeastern University ve Oasis Labs dahil olmak üzere birkaç araştırma kurumunda kimliksizleştirilecek, bölünecek ve saklanacaktır . Blog gönderisinde Instagram, bireysel yanıtların kullanıcı hesaplarına bağlanmayacağını ve şirketin yalnızca ortak kurumlardan toplu veri alacağını söylüyor.

Son olarak daha önce dev veri sızıntılarıyla ve verilerin kullanıcıların aleyhine kullanmasıyla oluşan ihlaller kullanıcıların şirkete şüpheyle yaklaşmasına yol açıyor. Hâl böyleyken İnstagram kullanıcıların bu ankete güvenip cevaplaması biraz zor gibi görünüyor. 

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Sistem Gereksinimleri

Robert Kirkman‘ın kaleme aldığı “The Walking Dead” kitap serisinden TV’ye uyarlanan ve aynı ismi sahip olan The Walking Dead, 12 yıl önce ekranlarda izleyiciyle...

Oyun İndirimleri

Epic Games, yıllardır yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager serisi gibi oyunları...

Oyun Haberleri

Needs Games tarafından geliştirilen ve LINE GAMES tarafından yayınlanan,  oynaması ücretsiz aksiyon RPG oyunu olan UNDECEMBER ,12 Ekim’de oyun severlerle buluşması planlanıyor.  UNDECEMBER, Steam, Android ve...

İnceleme

Kablosuz oyuncu fareleri günümüzde iyice yaygınlaşmaya başladı. Haliyle insanların kablosuz oyuncu farelerine olan ilgisi de yükseliyor. Bugün incelemesini yapacağımız Razer Basilisk Ultimate model oyuncu...