Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

İnstagram Artık Irkınızı Sormaya Başlayacak!

Şirket, bugün yayınlanan bir blog yazısında, Instagram’ın farklı grupların platformu nasıl deneyimlediğini incelemek için bazı ABD kullanıcılarından ırk ve etnik köken verileri istemeye başlayacağını söyledi .

ABD’de bulunan rastgele bir Instagram kullanıcısı yelpazesine, uygulamada YouGov araştırma grubu tarafından hazırlanan ırk ve etnik kökenlerini soran bir ankete yol açan bir pop-up açacak. Soruları yanıtlamak isteğe bağlı ve Instagram, yanıtların “erişiminizi veya insanların içeriğinizle herhangi bir şekilde etkileşim kurmasını etkilemek de dahil olmak üzere Instagram’daki deneyimlerinizi sınırlamayacağını” beyan etmekte.

Bugün yayınlanan bir Tweet’te ​​Instagram başkanı Adam Mosseri, verilerin toplanmasının platformun kullanıcılar için Instagram’ı iyileştirmenin ve geliştirmenin yollarını aramasına yardımcı olacağını belirtti.

https://twitter.com/mosseri/status/1552643996316569600

Atılan Tweet’te kısaca “Instagram’ın bir deneyim olarak adil ve eşit olmasını sağlayacaksak, farklı topluluklar için nasıl çalıştığını anlamamız gerekiyor” diyor.

Kullanıcı yanıtları toplandıktan sonra, veriler Texas Southern University, University of Central Florida, Northeastern University ve Oasis Labs dahil olmak üzere birkaç araştırma kurumunda kimliksizleştirilecek, bölünecek ve saklanacaktır . Blog gönderisinde Instagram, bireysel yanıtların kullanıcı hesaplarına bağlanmayacağını ve şirketin yalnızca ortak kurumlardan toplu veri alacağını söylüyor.

Son olarak daha önce dev veri sızıntılarıyla ve verilerin kullanıcıların aleyhine kullanmasıyla oluşan ihlaller kullanıcıların şirkete şüpheyle yaklaşmasına yol açıyor. Hâl böyleyken İnstagram kullanıcıların bu ankete güvenip cevaplaması biraz zor gibi görünüyor. 

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Her hafta olduğu gibi Epic Games, oyun severlere yeni bir sürpriz yaparak bu hafta iki ücretsiz oyun sunuyor: Out of Line ve The Forest...

Oyun Haberleri

Oyuncuların merakla beklediği aksiyon-macera oyunu Marvel’s Spider-Man 2’nin, geliştirici Insomniac Games tarafından resmi olarak “gold” aşamasına ulaştığı duyuruldu. Bu, oyunun geliştirme sürecinin tamamlandığı ve...

Haber

Genç profesyoneller ve öğrenciler için özel olarak tasarlanan Redmi Pad SE, hem iş hem de eğlence ihtiyaçlarını karşılamak için olağanüstü rahatlığı pratiklik ve estetikle...

Oyun İndirimleri

Xbox‘ın oyun abonelik hizmetlerinden Xbox Game Pass Core veya Xbox Game Pass Ultimate‘a sahip olan oyuncular için müjdeli bir haber var! Bu hafta sonu,...