Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Huawei Mate 70 Serisi’nin Lansman Tarihi Belli Oldu

Huawei’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonları Mate 70 serisi, merakla bekleniyor. Bu serinin, firmanın kendi geliştirdiği HarmonyOS işletim sistemini kullanacağı ve yüksek performanslı özelliklere sahip olacağı tahmin ediliyor. Peki, Mate 70 serisi ne zaman tanıtılacak?

Huawei Mate 70 Serisi’nin Tanıtım Tarihi

Birçok teknoloji sitesinin aktardığına göre, Huawei’nin Mate 70 serisini Eylül 2024’te Çin’de düzenleyeceği bir etkinlikle resmi olarak duyurması bekleniyor. Bu tarih, Huawei’nin önceki Mate serilerinin tanıtım tarihleriyle de uyumlu görünüyor. Ayrıca, Mate 70 serisinin Apple’ın iPhone 16 serisinden birkaç gün önce tanıtılacağı da iddia ediliyor.

Mate 70 serisinin hangi modellerden oluşacağı henüz netleşmedi ancak bazı kaynaklar, Huawei Mate 70, Mate 70 Pro ve Mate 70 Pro+ olmak üzere üç farklı modelin piyasaya sürüleceğini öne sürüyor. Bu modellerin tasarım ve donanım açısından birbirinden farklı olacağı da söyleniyor. Örneğin, Mate 70 Pro+ modelinin arkasında dörtlü kamera kurulumu ve periskop lens bulunacağı, ayrıca ekran altı kamera teknolojisine sahip olacağı belirtiliyor.

Huawei Mate 70 serisinin en önemli özelliği ise HarmonyOS işletim sistemi olacak. Huawei’nin Android’den bağımsız olarak geliştirdiği bu sistem, akıllı telefonların yanı sıra tablet, akıllı saat, televizyon ve otomobil gibi farklı cihazlarda da çalışabilecek. HarmonyOS’un kullanıcı deneyimi, güvenlik ve uyumluluk açısından nasıl bir performans göstereceği ise merak konusu.

Huawei’nin Mate 70 serisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için etkinliği beklemek gerekiyor. Ancak şimdiden söylenebilecek bir şey varsa, o da Huawei’nin akıllı telefon pazarında iddiasını sürdürmek için elinden geleni yapacağı.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz günlerde AMD Ryzen 9 9900X model işlemcinin Geekbench performans testi ortaya çıkmıştı. Şimdi ise daha genele hitap edecek olan AMD Ryzen 5 9600X...