6 Kameralı Honor Magic 2 Tanıtıldı, İşte Özellikleri!

6 Kameralı Honor Magic 2 Tanıtıldı, İşte Özellikleri!

Ülkemizde özellikle 9 Lite, 10 ve Play modelleriyle ön plana çıkan Honor, Magic 2 adlı yeni akıllı telefon modelini duyurdu. Tam 6 kameraya sahip olan Honor Magic 2, tasarımı ve özelikleriyle de oldukça dikkat çekici!

Kızaklı Yapı, 6 Kamera, Sanal Asistan: Karşınızda Honor Magic 2!

Tasarımsal olarak kardeşi Huawei P20 Pro ile arka yüzü benzer olan Honor Magic 2, asıl farkını ön yüzünde gösteriyor. Son dönemin trendi olan kızaklı yapıya sahip cihaz, böylece ön kameralar ve ahize gibi donanımları ekran altına gizlemiş. Ayrıca çentiğe rağmen cihazın kalınlığı 8.3 milimetre gibi bir oranda tutulmuş.

Magic 2’nin teknik özellikleri de tasarımı gibi Huawei’nin bayrak gemisi cihazı Mate 20 Pro ile yarışır seviyede düşünülmüş. 6.39 inçlik Full HD AMOLED ekrana sahip olan telefon, parmak izi okuma özelliğini ekran içine almış. Firma yetkililerine göre optik sensörler ile desteklenen bu özellik oldukça kararlı çalışıyor. Gücünü Mate 20 Pro’da da bulunan 8 çekirdekli Kirin 980 işlemciden alan Honor Magic 2, 6/8 GB LPDDR4x RAM ve 128/256/512 GB depolama seçenekleri ile geliyor. Bu noktada cihazın hafıza kartı desteğinin olmamasının önemli bir eksik olduğunu ekleyelim.

Kamera tarafında 3’ü önde ve 3’ü arkada olmak üzere toplam 6 kameraya sahip olan Honor Magic 2, ön yüzündeki kızağın altında 16+2+2 megapiksel çözünürlüğünde bir paket taşıyor. F/2.0 diyafram açıklığına sahip ana ön kameraya eşlik eden iki kamera, 3 boyutlu yüz tanımanın yanı sıra fotoğraf çekimlerinde alan derinliği kazandırıyor. Arka kamera paketinde ise 16 megapiksel çözünürlüğündeki ana kameranın yanı sıra 24 megapiksellik monokrom ve 16 megapiksellik ekstra geniş açı şeklinde üçlü bir dizilim yakalanmış. Arka kameralarda OIS (EIS bulunuyor) ve 4K/60 FPS video kaydının bulunmaması ise dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

Gövdesinde 3400 mAh batarya taşıyan Honor Magic 2, Huawei’nin 40W’lık hızlı şarj özelliğini bünyesinde barındırıyor. Ayrıca cihaz, kutusundan Android’in en güncel sürümü olan 9.0 Pie sürümü ile çıkıyor. Bu arada telefonun şimdilik yalnızca Çince diline destek veren YoYo adlı bir sanal asistana da sahip olduğunu belirtelim.

Kasım ayı içerisinde satışlarına başlanacak Honor Magic 2’nin fiyatları ise özelliklerine göre şu şekilde sıralanıyor;

  • 6 GB RAM + 128 GB depolama: 545 dolar
  • 8 GB RAM + 128 GB depolama: 616 dolar
  • 8 GB RAM + 256 GB depolama: 688 dolar
  • 8 GB RAM + 512 GB depolama: 831 dolar
2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.