Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Haber

Google’ın Yeni Katlanabilir Akıllı Telefonu Ortaya Çıktı

Google’ın katlanabilir ekrana sahip olması beklenen cihazının, daha önceden sızıntılarda olduğu gibi Pixel Fold‘un aksine ilginç bir şekilde Pixel Notepad olarak adlandırılacağı belirtildi. Ayrıca Google‘ın açıklamasına göre yeni Pixel Notepad, 2022‘nin sonunda piyasaya sürülecek.

1.400 Dolardan Piyasada Yer Alacak

Sızıntılara göre Google, Galaxy Z Fold3‘e kıyasla 400 dolar daha uygun fiyatlı olması beklenirken, 1.400 dolarlık bir fiyat etiketini koymayı planlıyor. Pixel Notebook, tasarım çizgisi olarak Galaxy Z Fold3’e benzer bir tasarım yerine Oppo Find N‘ye benzer bir konsepti takip ediyor, bunun sebebinin de aşırı uzun olmak yerine daha kısa ama daha geniş olduğunu belirtiyorlar.

Tensor SoC İle Yola Devam Edecek

Özelliklerden kısa bir şekilde bahsetmemiz gerekirse, Pixel Notebook Pixel 6 serisinden aşina olduğumuz Tensor SoC modelini kullanacak ve bu işlemci Samsung ortaklığı ile geliştirilecek. Kamera olarak Pixel 6 serisinin aksine daha düşük segmentte bir kamera seçimini tercih ediyor.

Ana kamerada kullanılan sensör ise, Pixel 2 başta olmak üzere 3, 4 ve 5 ailesinin ürünlerinin çoğunda kullanılmış ve başarılı olan 12.2MP çözünürlüğe sahip Sony Exmor IMX363 sensörü olacak. Pixel 6 serisinden 50MP çözünürlüklü Samsung GN1 sensörünün kalın ve kaba durması nedeniyle bir sonraki seride artık kullanılmadığı bildirildi.

Bir adet 12MP çözünürlüklü IMX386 ultra geniş açılı sensör ve öz çekim kamerası için de iki adet 8MP çözünürlüklü IMX355 olacak, ayrıca ön kamera iç ekrana gömülü olacak.

 

3 yıldır devam ettiği editörlük kariyerini Donanım Arşivi'nde devam ettiren Alperen, akıllı telefonlar ve yazılım konularında haber içeriği üretiyor. Aynı zamanda rehber içeriklerini de seviyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Sistem Tavsiyeleri

Bugünkü sistem toplama rehberimiz diğerlerine göre biraz daha özel olacak. Çünkü bugünkü sistemimiz Donanım Arşivi Forum üyelerine özel olarak satılacak bir sistem. Belirli kriterleri...

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzun süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager 2020 gibi...

Teknoloji Haberleri

Nvidia’dan son zamanlarda giriş seviyesine hitap edebilecek fiyat/performans bir ekran kartı aslında göremedik. Evet RTX 3050 modeli de aslında giriş seviyesi bir model fakat...

Teknoloji Haberleri

Giriş seviyesi ekran kartı bekleyenler aslında bir süredir mutsuzdu diyebiliriz. Çünkü Nvidia ve AMD tarafında düşük bütçeye hitap edecek modeller göremiyorduk. Fakat son aylarda...