Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

Google’ın Yeni Katlanabilir Akıllı Telefonu Ortaya Çıktı

Google’ın katlanabilir ekrana sahip olması beklenen cihazının, daha önceden sızıntılarda olduğu gibi Pixel Fold‘un aksine ilginç bir şekilde Pixel Notepad olarak adlandırılacağı belirtildi. Ayrıca Google‘ın açıklamasına göre yeni Pixel Notepad, 2022‘nin sonunda piyasaya sürülecek.

1.400 Dolardan Piyasada Yer Alacak

Sızıntılara göre Google, Galaxy Z Fold3‘e kıyasla 400 dolar daha uygun fiyatlı olması beklenirken, 1.400 dolarlık bir fiyat etiketini koymayı planlıyor. Pixel Notebook, tasarım çizgisi olarak Galaxy Z Fold3’e benzer bir tasarım yerine Oppo Find N‘ye benzer bir konsepti takip ediyor, bunun sebebinin de aşırı uzun olmak yerine daha kısa ama daha geniş olduğunu belirtiyorlar.

Tensor SoC İle Yola Devam Edecek

Özelliklerden kısa bir şekilde bahsetmemiz gerekirse, Pixel Notebook Pixel 6 serisinden aşina olduğumuz Tensor SoC modelini kullanacak ve bu işlemci Samsung ortaklığı ile geliştirilecek. Kamera olarak Pixel 6 serisinin aksine daha düşük segmentte bir kamera seçimini tercih ediyor.

Ana kamerada kullanılan sensör ise, Pixel 2 başta olmak üzere 3, 4 ve 5 ailesinin ürünlerinin çoğunda kullanılmış ve başarılı olan 12.2MP çözünürlüğe sahip Sony Exmor IMX363 sensörü olacak. Pixel 6 serisinden 50MP çözünürlüklü Samsung GN1 sensörünün kalın ve kaba durması nedeniyle bir sonraki seride artık kullanılmadığı bildirildi.

Bir adet 12MP çözünürlüklü IMX386 ultra geniş açılı sensör ve öz çekim kamerası için de iki adet 8MP çözünürlüklü IMX355 olacak, ayrıca ön kamera iç ekrana gömülü olacak.

 

Yazar

3 yıldır devam ettiği editörlük kariyerini Donanım Arşivi'nde devam ettiren Alperen, akıllı telefonlar ve yazılım konularında haber içeriği üretiyor. Aynı zamanda rehber içeriklerini de seviyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

İnceleme

AMD Ryzen 5 8400F ve Ryzen 7 8700F model işlemciler merak edilen modellerden biri. Çünkü bu işlemciler AM5 sokete geçiş işlemcisi olarak görülüyor. Muhtemelen...