Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

Google, Google Stadia Hizmetinin Kapandığına Dair Söylentileri Yalanladı!

Bu hafta başlarında Google’ın bulut oyun hizmeti olarak piyasaya sürdüğü, Google Stadia için yaz sonuna kadar tamamen kapatılacağını söyleyen bir dedikodu ortaya çıktı. Google, Stadia’nın bulunduğuna dair bir söylentiyi resmen yalanladı.

Oyun hizmeti yakında “platforma daha fazla harika oyun getirmek için çalıştığını” söyleyerek geçici olarak kapatılacak.

Mesajda “Uzun lafın kısası Google çıkış planlarına başlıyor” diyor. “Hizmetin sonlanacağı tarih hakkında kesin bir açıklama yapmadılar, ancak yaz sonuna kadar devam edecek gibi duruyor. Ayrıca hizmetleri veya sunucularını başka bir şirkete/kuruluşa devretmeyeceklerini de eklediler.”

“Ayrıca, tüm üyelere 30-60 gün öncesinden bilgi verileceğini ve hizmetin son ayının iade edileceğini ve kullanımı için herhangi bir ücret alınmayacağından da bahsedildi.”

Resmi Stadia hesabı, yakında kapanıp kapanmayacağını soran bir kullanıcıya yanıt olarak “Stadia kapanmıyor” dedi. “Platforma ve Stadia Pro’ya her zaman daha fazla harika oyun getirmek için çalıştığımızdan emin olabilirsiniz.”

Önerilen Yazı: Fortnite Mobile Nasıl İndirilir? 

Bu paylaşımların ve cevapların resmî bir açıklama olduğu aşikar ancak herkes bu açıklamalarla ikna olmadı:

Google Stadia

Şüphelenmekte haklı gibiler çünkü bu yılın başlarındaki bir rapor, Stadia Games and Entertainment geliştirme stüdyosunu kapatmadan sadece bir hafta önce Stadia genel müdürü Phil Harrison’ın çalışanlarına kaydettikleri “büyük ilerlemeyi” öven bir e-posta gönderdiğini söyledi.

Aşkın Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, platform oyunu tutkunlarının sevdiği Super Meat Boy serisinin son oyunu olan Super Meat Boy Forever‘ı ücretsiz olarak sunuyor! Bu eşsiz platform oyunu,...

Oyun İndirimleri

Zombi kıyameti sevenler için harika bir haber var! Dying Light 2 Reloaded Edition, bu hafta sonu Steam’de ücretsiz olarak oynanabilir olacak. Oyunseverleri zombi parçalamaya...

Sinema Haberleri

Ülkemizin en çok aboneye sahip olan dijital içerik platformu ünvanına sahip olan Blu TV, sürekli olarak kendisini güncel tutması yerli içeriklerinin sayısını gün geçtikçe...

Oyun İndirimleri

Microsoft‘un organize ettiği Xbox Ücretsiz Oyun Günleri etkinliği, bu hafta sonu da Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass Core aboneleri için üç...