Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Rehber

Google Chrome Oturumu Kapatamama Sorunu Nasıl Çözülür?

Sadece mobilde 1 milyarın üzerinde aktif kullanıcıyla dünyadaki en yaygın Web tarayıcısı olan Chrome’da çeşitli özellikleri kullanmak için bir Google hesabı ile giriş yapmanız gerekiyor. Ancak bazen bu hesaplardan bazılarını kaldırmak istediğimizde oturumu kapatamama sorunuyla karşılaşabiliyoruz.

Bu rehberimizde Chrome oturumu kapatamama sorununu ele alacak, “Chrome oturumu kapatamama sorunu nasıl çözülür?“, “Chrome oturumu kapatamıyorum ne yapmalıyım?” sorularını yanıtlayacak ve “Chrome oturumu kapatamama sorununun çözüm yöntemlerini” sunacağız.

Chrome Oturumu Kapatamama Sorunu Çözüm Yöntemleri

 • Başka Bir Cihaz İle Oturumu Kapatmak
 • Chrome Verilerini Temizlemek
 • Chrome’u Silip Yeniden Yüklemek

Başka Bir Cihaz İle Oturumu Kapatmak

 1. Telefonunuz veya başka bir cihaz ile Google hesabınıza giriş yapın.
 2. Google hesabınızı yönetin” penceresinden “Güvenlik” sekmesine gelin.
 3. Açılan sekmeden “Cihazlarınız” bölümünü bulun ve altında bulunan cihazlardan kapatmak istediğiniz cihaza tıklayıp “Oturumu kapat” seçeneğini seçin.

Cihazlarınız sayfasını bulamadıysanız aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sayfaya girdikten sonra sağ üstte bulunan profil fotoğrafınıza tıklayıp doğru hesapta olduğunuzdan emin olun.

Google Cihazlarınız Sekmesi

Chrome Verilerini Temizlemek

 1. CTRL + Shift + Delete” kombinasyonunu kullanarak tarama verilerini silme sayfasına girin.
 2. Aşağıdaki tüm seçeneklerin solunda bulunan kutucuğa tıklayarak aktif hale getirin.
 3. Ardından yukarıda bulunan “Zaman aralığı” seçeneğini “Tüm zamanlar” olarak seçin ve “Verileri temizle” butonuna basın.

Chrome’u Silip Yeniden Yüklemek

Hâlâ oturumunuzu kapatamıyorsanız Chrome’u tamamen bilgisayarınızdan kaldırıp yeniden yükleyerek sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Chrome’u kaldırıp tekrar kurmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 1. Başlat menüsüne “Chrome” yazın ve sağ tıklayıp “Kaldır” butonuna basın.
 2. Ardından aşağıdaki linke tıklayarak Google tarafından yayımlanmış son sürüm Chrome’u indirin ve indirdiğiniz dosyaya tıklayarak kurulumu gerçekleştirin.

Google Chrome İndirme Sayfası


Yukarıdaki tüm çözümleri denemenize rağmen hâlâ Chrome oturumu kapatamıyorum sorunu yaşıyorsanız Donanım Arşivi Forumunda bir konu açarak destek alabilirsiniz. Donanım Arşivi Forumuna ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Donanım Arşivi Forum


Bu rehberimizde Chrome oturumu kapatamama sorununu ele aldık, “Chrome oturumu kapatamama sorunu nasıl çözülür?“, “Chrome oturumu kapatamıyorum ne yapmalıyım?” sorularını yanıtladık ve “Chrome oturumu kapatamama sorununun çözüm yöntemlerini” sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı veya yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzun süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager 2020 gibi...

Oyun Haberleri

Nvidia’nın bulut oyunculuk platformu olan GeForce Now hizmeti ilk çıktığı zamandan beri devamlı olarak güncelleme alıyor ve kendisini geliştirmeye devam ediyor. En önemli güncellemeler...

Oyun İndirimleri

Steam platformu yıllardır oyun severlerin bir numaralı adresi oldu diyebiliriz. Çok geniş oyun kütüphanesiyle birlikte neredeyse bulamayacağınız oyun kalmadı diyebiliriz. Diğer güzel yanlarından biri...

Teknoloji Haberleri

Intel’in yeni 12. nesil işlemcileri piyasaya sürüleli aslında biraz zaman geçti. Fakat toplamda 6 adet işlemci tanıtıldı, bunlar ise “K” serisi çarpan kilidi açık...