Google 20 Yaşına Girdi!

Dünyanın lider bilişim şirketlerinden birisi olan Google, 1998 yılının bugününde piyasaya sürüldü. Google 20 yıl önce iki üniversite öğrencisi tarafından, internet üzerinde ki bilgileri derlemek ve insanların internet üzerinden araştırma yapabilmesini kolaylaştırma amacı ile kurulmuştu.

Google, ilk zamanlarda diğer arama motorlarından farklı bir algoritma ile çalışıyordu. Diğer arama motorları, dizin eklemelerine göre sonuçları listelerken Google, insanların göstermiş olduğu ilgi ve alakaya göre sonuçları sıralıyordu. Bu sayede 3. yılında 1 milyar kullanıcıya erişmeyi başaran Google, her gün kendini geliştirmeye devam etti.

Google’ın Başarısı!

1998 yılında Sergey Brin ve Larry Page tarafından geliştirilmeye başlanılan Google, teknolojinin olumlu yönde gelişmesi ile şirket politikasında olumlu yönde vizyonel değişiklikler yapmayı başararak, gelişen teknolojiye ayak uydurmuş ve günümüze kadar başarılı olarak gelmiştir.

Google, sadece arama motoru olarak değil, farklı hizmetleri ile tüm dünyada popülaritesini arttırmış ve arttırmaya devam etmektedir. Her geçen gün piyasa değeri artan Google’ın bu yılki piyasa değeri 800 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

Google’ın 20. Yıla Özel Videosu