Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

God of War Yaratıcısı, Atreus’un “Korkunç Bir Karakter” Olduğunu Düşünüyor

God of War‘un yaratıcı ismi David Jaffe, Kratos’un oğlu Atreus’un karakteri hakkında yeni görüşlerini paylaştı. Days Gone yönetmeni John Garvin ile yapılan bir röportajda Jaffe, Atreus’un hem görsel hem de oynanış açısından “korkunç bir karakter” olduğunu belirtti. Jaffe, Kratos’un oğlunun serideki varlığına genel olarak olumlu baksa da, Atreus’un özellikle God of War Ragnarok’taki tasvirini eleştiriyor.

God of War Yaratıcısından Atreus’a Sert Eleştiriler

God of War

David Jaffe geçtiğimiz günlerde yapılan bir röportajda, Atreus‘un korkunç bir karakter olduğunu söyledi. Atreus’un babasından daha fazla esinlenmesi gerektiğini ve oyunun ortalarında Kratos’a daha çok benzemesi gerektiğini, ancak bunun yerine Atreus’un hikaye boyunca zaman zaman öfkeli ve olgunlaşmamış bir tavır sergilediğini ifade etti.
Jaffe’ye göre, Atreus babasının olgunluğundan oldukça uzak ve bu durum bazı oyuncular tarafından da olumsuz karşılanıyor.

Röportajda, Santa Monica Studio’nun Kratos karakterinde yaptığı köklü değişiklikler de tartışıldı. Kratos, öfke dolu bir savaşçıdan endişeli, yaşlanan bir babaya dönüşerek önemli bir karakter gelişimi geçirdi. Ancak Jaffe, bu süreçte Atreus’un karakterinin doğru şekilde gelişmediğini savunuyor.

David Jaffe, Atreus’un 2018 yılında çıkan God of War’un sonunda sahip olduğu potansiyelin, Ragnarok’ta boşa gittiğine inanıyor. Jaffe, karakterin baba figürü Kratos’tan daha fazla ilham alması ve onun gibi davranması gerektiğini savunduğunu belirtti.

Atreus’un görsel düzeyde ve oyun düzeyinde korkunç bir karakter olduğunu düşünüyorum. Kratos için bir oğul olarak işlevini seviyorum. Atreus’un Ragnarök’ün sonunda veya ortasında, ‘S*ktir et, o adam harika, ben o adam olmak istiyorum!’ demesi gerekiyordu. Ancak Ragnarök bize bunu vermedi” dedi.

Jaffe, 2018’deki God of War‘dan sonra Atreus’un ” temelde artık o kadar da ilgi çekici olmayan ” bir karakter haline geldiğini ancak yaratıcıların onu bir şekilde gelecekteki oyunlara entegre etmek zorunda kaldıklarını da sözlerine ekledi.

Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Atreus’un God of War Ragnarok‘taki tasvirini beğendiniz mi? Lütfen yorumlarda bizimle paylaşın.

Tarih Bölümü öğrencisi olan Berfin Alican, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde oyun kategorisinde haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz günlerde AMD Ryzen 9 9900X model işlemcinin Geekbench performans testi ortaya çıkmıştı. Şimdi ise daha genele hitap edecek olan AMD Ryzen 5 9600X...