Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Teknoloji Haberleri

Gigabyte BRIX Mini PC, Ultra Küçük Boyutlarıyla Duyuruldu!

Tayvan merkezli donanım üreticisi Gigabyte, Mini PC sınıfına giren yeni ürünü BRIX’i resmi olarak duyurdu. Gigabyte BRIX Mini PC, oldukça küçük boyutlarına rağmen sunduğu performans ile şaşırtmayı başarıyor.

Gigabyte BRIX Tanıtıldı: En Performanslı Mini PC İddiasında!

BRIX serisinin en yeni 3 üyesi, fansız yapısı sayesinde yalnızca 56.22 x 103 x 116.52 mm boyutuna indirgenmiş. Bu da mini bilgisayarın bir TV medya oynatıcıdan daha kompakt bir yapıya bürünmesini sağlıyor. Dolayısıyla ürün bireysel kullanımın dışında ofis, eğitim, tıbbi bakım, dijital tabela ve kiosk terminali gibi çok geniş bir kullanım alanında çalışma imkanı sunuyor.

Yeni Gigabyte BRIX serisinin özellik tarafında ise kullanıcılara farklı seçenekler sunulmuş. Intel’in 10 nm tekniğinde geliştirilen Jasper Lake serisi, 2.8 GHz değerindeki 4 çekirdekli Pentium ve çift çekirdekli Celeron işlemci seçenekleriyle güç veriyor. Intel UHD Graphics 605 dahili grafik birimi de kullanıcılara 4K video oynatma desteği için yeterli performansı sunuyor.

Bünyesinde 1 adet SO-DIMM DDR4 RAM yuvası bulunan Gigabyte BRIX Mini PC, 16 GB’a kadar 2933 MHz bellek desteği barındırıyor. Bu ufak ama önemli ayrıntı, ürünün muadillerine kıyasla %60’a daha iyi performans sağlamasına yardımcı oluyor. Depolama tarafında da birer adet PCIe M.2 ve 2.5″ SSD/HDD yuvası ihmal edilmemiş.

Bağlantı tarafında ise özellikle görüntü aktarımı konusunda oldukça geniş seçenekler görüyoruz. HDMI 2.0b ve Mini DP 1.4b çıkışı sayesinde iki adet 4K 60Hz monitörden görüntü alınabiliyor. Ayrıca 2x USB 3.0, USB-C 3.0, RJ45 Ethernet, 3.5 mm kulaklık girişi, Wi-Fi AC ve Bluetooth 5 de bağlantı desteklerini tamamlıyor. Son olarak yakında satışa sunulacağı paylaşılan yeni Gigabyte BRIX serisinin fiyatının açıklanmadığını belirtelim.

Kaynak: https://videocardz.com/press-release/gigabyte-announces-brix-mini-pc-with-intel-jasper-lake-cpus

1996 İstanbul doğumlu olan Batuhan Karalar, teknoloji ve otomobil odaklı pek çok web sitesinde uzun yıllar editörlük yapmıştır. Karalar, son olarak Donanım Arşivi internet sitesinde güncel ve ilgi çekici teknoloji haberlerini okurlar ile paylaşmaktadır. Anadolu Üniversitesi İİBF mezunu olan Karalar, teknoloji editörlüğünün yanı sıra girişimcilik alanında da çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Editörümüzü aşağıdaki sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games’in ücretsiz oyun akımı son zamanlarda gerçekten çok büyük bir gündem yaratıyor. Fakat ücretsiz oyun verme işini yine yıllardır yapan Humble Bundle ise...

Rehber

Windows 11 sızıntısı kısa sürede büyük gündem oldu tahmin edebileceğiniz gibi. Haliyle insanlar yeni Windows 11 nasıl kurulur? Windows 11 kurulumu nasıl yapılır? Gibi...

Teknoloji Haberleri

Teknoloji odaklı üretim faaliyetlerini etkisi altına alan küresel çip krizi, dev şirketleri yeni çözümler bulmaya itiyor. Son olarak grafik birimi üreticisi NVIDIA, ticari ömrünü...

Sistem Tavsiyeleri

Günümüzde sistem toplama dendiği zaman akıllara maalesef çok yüksek bütçeler gelebiliyor. Ekran kartı stoklarının azalması, kur fiyatlarının artması falan derken düzgün bir sistem toplamak...