Gabe Newell: ”Rekabet Bizim İçin İyidir.”

Valve’ın kurucusu Gabe Newell, Edge adlı ünlü dergiye verdiği röportajda Epic Games hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. Rekabetin oyuncular ve firmalar için iyi olacağını belirten Gaben, kısa vadede kötü gözükse de uzun vadede rekabetin iyi olduğunu dile getirdi.

Gabe Newell’a göre rekabet, onları ve diğer herkesi dürüst tutan bir etken. Bunun yanı sıra Gaben şöyle diyor: ”Rekabet kısa vadede çirkindir. ‘Bizi kötü gösteriyorlar, itibarımızı zedeliyorlar.’ gibi söylemler ile paniğe kapılabilirsin. Ancak uzun vadede disiplin ve dürüstlük şeklinde faydasını görürsün.”

Rekabetin kendisinden çok rekabeti engelleyenlerden korktuklarını da belirten Gaben’ın bu konuşması olgun ve dürüstçe geliyor. Rekabetten korkmadıklarını ve disiplini daha iyi sağlayacağından dolayı memnun olduklarını Gaben’ın bu sözlerinden anlayabiliyoruz.

Bir tarafta bağımsız oyun sektörünü baştan yaratan ve Half-Life, Dota, CS:GO gibi büyük serilerin yapımcısı olan başında Gaben’ın bulunduğu Valve, bir diğer tarafta her hafta birkaç pahalı ve güzel oyunu insanlara ücretsiz sağlayıp Fortnite gibi dünyada en çok oynanan oyunlardan bir tanesini çıkarmış olan ve bununla birlikte Unreal Engine gibi dünyada en kabul gören oyun motorlarından birisi geliştirmiş olan Epic Games’in Epic Store’u var.

Büyük bir rekabete neden olan bu durum dolayısıyla başta oyuncular olmak üzere dürüst davranan herkes bu olaydan karlı çıkacak gibi gözüküyor.

Kaynak: GameIndustry

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin