Forza Horizon 4 için beklenilen açıklama Microsoft tarafından bir basın toplantısında yapıldı. Forza Horizon 4, önceki sürümlerine göre önemli bir değişiklik ile piyasaya sürülüyor.

Forza Horizon 4, Türkçe Dil Desteği İle Geliyor!

Forza Horizon 4, Microsoft’un tanıttığı ilk Türkçe dil desteği bulunan oyun olma önemi taşıyor. Microsoft tarafından piyasaya sürülecek oyun,Türkçe alt yazı ve arayüz desteğiyle piyasaya sürülecek.

Oyunun Türkçe dublajlı bir şekilde çıkma olasılığı da bulunuyordu. Ancak Türkçe dublaj çalışmaları iptal edildi belirtildi.

Microsoft Türkiye Yetkililerinden Halil Gökoğlu, basın toplantısında, Türkçe dil desteği ile ilgili bir açıklamada bulundu:

“Microsoft ailesi olarak hem yazılım hem de donanım desteği sunarak, bu sektöre yön veriyoruz. En güçlü çözümlerimizi oyun severlerle buluşturuyoruz. Türkiye, %24,7 yıllık büyüme oranıyla Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinin en büyük ve en dinamik oyun pazarlarına sahip. Bunun en büyük nedeni genç ve dinamik nüfusumuz, bir de teknolojiye giderek artan merakımız. Şu an Türkiye oyun pazarı büyüklüğü 1 milyar dolara çok yakın. Türkiye’nin 2020 yılında bu pazardan 2 milyar dolar pay alacağını tahmin ediyoruz. Türkiye’deki oyun pazarına yatırımlarımızın ve güvenimizin bir göstergesi olarak, Forza Horizon 4 ile Türkçe altyazı seçeneği sunuyoruz. Önümüzdeki dönemde, gerek oyunlarımızın Türkçeleştirilmesi gerekse yerel oyun geliştiricileri ile işbirliklerimiz sürecek. Böylece, Türkiye’deki varlığımızı ve Türkiye oyun piyasasını daha da güçlendireceğiz.”

Forza Horizon 4‘ün demo sürümünü oynamak için Microsoft Store üzerinden indirebilir ve oyunun demo sürümünü oynayabilirsiniz. Oyun resmi olarak 2 Ekim tarihinde Türkçe dil desteği ile piyasaya sürülecek.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin