Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Final Fantasy Serisi İçin Sene İçerisinde Çok Büyük Bir Duyuru Bizi Bekliyor!

Hiç şüphesiz 2023; en çok Square Enix tarafından geliştirilen Final Fantasy serisine yarayacak gibi duruyor. Bir sonraki ay Theatrhytm Final Bar Line ile gelecek olan 400+ fazla şarkı ve daha fazlası bizlerin heyecanlanmasına yetiyor ve artıyordu. Bu arada hatırlatmakta fayda var serinin 16. kısmı Haziran ayında yayımlanacak ancak serinin hayranlarının bu yıl dikkat etmeleri gereken bir şey daha var gibi görünüyor.

Yeni yıl tebrik mesajı resmi Final Fantasy web sitesi üzerinden paylaşıldı, Final Fantasy VII Rebirth yapımcısı Yoshinori Kitase, seri ile ilgili ve FFVII ile ilgisi olmayan büyük bir duyurunun bu yıl içerisinde başka bir zamanda geleceğini açıkladı.

Hepinize mutlu yıllar.
FINAL FANTASY XVI bu yıl piyasaya sürülecek, yani Yoshi-P’nin desteğinize her zamankinden daha fazla ihtiyacı var.

Ayrıca! Geliştirme, ürettiğim başlıkta hız kazanıyor, FINALFANTASYVIIREBIRTH. Eminim kolektif hayal gücünüzün çoğu, oyunun en ikonik sahnelerinden bazılarını nasıl yeniden yaratacağımızı hayal etmeye çalışırken daha da çıldıracak ve zamanı geldiğinde bunu paylaşacak daha çok şeyimiz olacak.

FFVII ile ilgili olmayan, henüz bir şey söyleyemediğim başka bir büyük duyuru daha var.
2023’ün henüz en heyecan verici yıl olduğundan emin olmak için çok çalıştığımızdan emin olabilirsiniz.

Final Fantasy

Yoshinori Kitase başka bir şey eklemediğinden, ne hakkında konuştuğunu söylemek mümkün değil. GeForce sağ olsun geçtiğimiz yıllarda yapmış olduğu sızıntı sayesinde, 2021’den itibaren Square Enix’in Final Fantasy Tactics ve Final Fantasy IX remake’in bir remasterı üzerinde çalıştığını öğrendik, bu yüzden her iki oyundan da bahsediyor olabilir ya da daha ekstrem bir durum ile karşı karşıya da olabiliriz.

Yukarıda belirtildiği gibi, 2023’te piyasaya sürülecek bir sonraki büyük Final Fantasy oyunu Final Fantasy XVI olacak. Bu Haziran’da sadece PlayStation 5‘te piyasaya sürülecek olan oyun, ESRB’den dolgun bir puan aldığı için serinin diğer oyunlarından daha çok umut vaat ediyor.

Aşkın Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

1 Yorum

1 yorum

  1. İsimsiz

    Oca 3, 2023 at 08:55

    Yakın zamanda başlamayı düşündüğüm bir seridir. Çok değişik ve güzel bir seriye benziyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Motorola’nın yeni amiral gemisi Motorola Edge 50 Ultra’nın özellikleri sızdırıldı. 16 Nisan’da resmi tanıtımı yapılacak olan bu cihaz, teknoloji meraklılarının dikkatini çekmeyi başardı. İşte...

Telefon Haberleri

Vivo’nun yeni orta-üst seviye telefonu Vivo V30, Türkiye pazarına giriş yaptı. Fiyat baremine göre amiral gemisi özelliklere sahip telefonun detaylarına bir göz atalım. Vivo...