Juventus’un lisansını eFootbal PES 2020’ye kaptırmasıyla gündeme gelen FIFA 20’nin ilk oynanış videosu yayınlandı. Videoda Raheem Sterling, Jadon Sancho, Virgil Van Dijk gibi yıldız futbolcular boy gösterdi. Videoda yer verilen görüntülere göre; duran toplarda değişiklikler, kontrollü müdahaleler, patlama driblingi, çalışılmış bitiriş ve çok daha fazlasının yenilendiği görülüyor. Bununla beraber oyun içi grafiklerde de gelişmeler olduğu söylenebilir.

EA’nin Oyun Hakkında Verdiği Bilgiler:

Duran toplar: Hedefinizi belirleyin ve doğru zamanda hamlenizi yapın. Duran toplarda topu ivmelendirin, falso verin veya yaprak vuruşu yapın. Bu yeni mekanik sayesinde ölü topları lehinize kullanabilirsiniz.

Kontrollü müdahale: Active Touch Tackling mekaniği ve yeni animasyonlar ile doğru zamanlamayla birlikte savunmak artık daha gerçekçi hissettirecek.

Dribling: Daha hızlı hareket edin, savunmacıyı kendinize çekin ve onları hızınızla yenin. Bu mekanik sayesinde FIFA 20’de oyuna daha farklı atak çeşitleri ekleniyor.

Çalışılmış bitiriş: Kaleciyle birebir durumda kaldığınızda daha net bir vuruş yapabilirsiniz. Artık uzaktan şutlar ve volelerde de daha fazla risk olacak. Bu sayede FIFA 20’de daha fazla gerçekçilik hedefleniyor.

Dinamik birebirler: Hem savunmada hem de atakta birebir durumlarda oyunun yönünü tamamen değiştirebilirsiniz.

Doğal oyuncu hareketleri: Sahadaki oyuncular artık daha anlamlı ve mantıklı bir şekilde pozisyon alacak.

Gelişmiş yapay zekalı savunmacılar: Topu kaybettiğinizde yönettiğiniz oyuncu dışındaki yapay zeka kontrolündeki oyuncular size daha iyi bir destek sağlayacak.

Top fiziği: Daha gerçekçi şutlar, paslar, ortalar veya uzaklaştırmalar yapabilmenizi sağlayacak yeni top fizikleri.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin