Facebook'a Yüz Tanıma Özelliği Geldi

Facebook’a Yüz Tanıma Özelliği Geldi

Facebook’a yeni gelen bu özellik sayesinde, Facebook hesabınızı daha da güvenli bir şekilde yönetebileceksiniz. Sizden izinsiz paylaşılan fotoğraflar ve sizin haberiniz olmadan sizin adınıza açılan, sahte hesapları önlemek için Facebook’a yüz tanıma özelliği getirildi.

Facebook Yüz Tanıma Özelliği Ne İşe Yarar?

Facebook, artık sizin istemediğiniz fotoğraflar da etiketlenmenizi engelleyecek bir çözüm buldu. Bu çözüm sayesinde fotoğraf önerilerinde çıkmanız engellenebiliyor. Yüz tanıma özelliğinin asıl amacı ise, sizden habersiz sizin fotoğrafınızı kullanan sahte hesaplardan sizleri korumak.

Facebook’a gelen yüz tanıma özelliği sayesinde, sizin herhangi bir fotoğrafınızı alıp profil resmi yapan veya paylaşan sahte hesaplardan anında haberdar olabiliyorsunuz.

Facebook'a Yüz Tanıma Özelliği Geldi

Facebook Yüz Tanıma Özelliği Nasıl Açılır?

Yüz tanıma özelliği, siz isteseniz de istemeseniz de varsayılan ayar olarak açık geliyor.  Ancak özelliği kapatmak isterseniz, Ayarlar kısmından Gizlilik Ayarları’na gitmeniz gerekiyor. Gizlilik Ayarları bölümünde Etiketleme ayarlarından yüz tanıma özelliğini tek tıkla açıp kapatabiliyorsunuz.

Facebook Yeni Özellik Hakkında Açıklama Yaptı

Facebook yüz tanıma özelliği hakkında bir açıklama yaptı, bu açıklamada ”İnsanların Facebook’a fotoğraf yüklerken kendilerini güvende hissetmelerini istiyoruz. Bu sebeple kullanıcıların, fotoğraflarının bir başka kişi tarafından sahte hesaplarda kullanılmaması için yüz tanıma teknolojisini artık bizde kullanmaya başlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin