13.400 Dolarlık “En Hızlı” Tesla Oyuncu Bilgisayarı

Origin PC firmasının heyecan verici mimarisi

3530

“En Hızlı” Gaming Bilgisayar Tesla Arabanın İçinde!

Sanırım sonunda bir mesafeyi en kısa sürede kat edebilecek “en hızlı” gaming bilgisayarı bulduk! Başlıktan da anlaşılacağı gibi “en hızlı” gaming bilgisayarın parçaları bir Tesla arabanın içinde oluşturuldu.

İlk olarak 27 Nisan 2020 tarihinde Marques Brownlee isimli Youtuber’ın kanalında paylaştığı videoyla patlak veren, takipçileri ve teknoloji meraklıları tarafından yoğun ilgi gören video 1 milyon izlenmeye ulaşmak üzere!

Origin PC isimli firma bilgisayar toplama tarihine damga vurarak, bilgisayarlarını oyuncak Tesla arabaların içinde birleştirdi ve satışa sunmaya başladı. Çağımızın çok ilerisinde düşünülmüş ve birçok bilgisayar-araba severin ilgisini çekecek olan bu “gaming arabalara” buradan göz atabilir, arabanın yani bilgisayarınızın parçalarını özelleştirebilirsiniz!

Tesla arabanın içinde toplanan sistemlerde dikkat çekici özelliklerden birkaçı arabayı da dizayn edebiliyor olmanız. 13.357 Dolar minimum satış fiyatıyla başlayan bu gaming arabalar dış kaplama renginden tekerlek rengine kadar kendi zevkinize göre özelleştirilebiliyor. Dilerseniz arabanıza yağmurluk taktırabiliyor, kendinize özel bir plaka bile yaptırabiliyorsunuz. Hayalinizdeki arabaya hayalinizdeki sistemi kurmanın bedeli ise cüzdanınızı biraz yakabiliyor.

Marques Brownlee’nin Topladığı Gaming Araba Sistemi:

Marques Brownlee’nin 13400 Dolar skalasında bir bütçe ayırarak hazırlattığı sürülebilen bilgisayar sistemi şöyle;

  • İşlemci: AMD Ryzen 3900X
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition GPU
  • Anakart: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
  • Ram: 32GB (2x16GB) CORSAIR Dominator Platinum RGB 3200MHz
  • SSD: OS Drive: 2TB Force Series Gen.4 PCIe MP600 NVMe M.2 SSD
  • HDD: 2TB Seagate BarraCuda HDD
  • PSU: CORSAIR SF Series SF750 — 750 Watt

Sürülebilen Bilgisayarlar Artık Satışta!

Bu sistemi oyun oynamak için kullanmadığınızda bir çocuğun şık Tesla arabasını sürmesi için, oyun oynayacağınız zaman ise gerçek bir güç makinesi ile düşmanlarınızı yüksek FPS değerleri ile avlamak için kullanabilirsiniz.

Belki oyunda iletişim içinde olduğunuz oyuncuları korna sesi ile uyarabilir, farları yakıp selektör yaparak odanızı ışıklandırabilirsiniz!

Origin PC adlı firmanın dahiyane çalışması ile kendinize yüksek FPS değerlerine ulaşabileceğiniz güçlü bir sistem toplarken aynı zamanda lüks mü lüks bir Tesla arabaya sahip olabilirsiniz.

Benim görüşüm; teknoloji firmalarının böyle zekice fikirler ile karşımıza çıkmasının oldukça etkileyici olduğu yönünde. Umarız sürekli böyle heyecan verici ürünler ile karşılaşır, bilgisayar teknoloji mimarisine damga vuracak adımları yakından takip edebiliriz.

Donanım Arşivi yazarı, Tıp Fakültesi öğrencisi, video oyunlarına oldukça ilgili..

2 YORUMLAR

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin