Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

Embracer Group, Birçok Popüler Oyun Stüdyosunu Satın Aldı!

Embracer Group’un yapmış olduğu alım gibi birçok alım-satım haberine çok fazla denk gelmeye başladık, bir nevi transfer dönemine girdik diyebiliriz.

Birçok stüdyo, popülaritesi yüksek olan şirketler tarafından satın alınıyor. Bunlara örnek vermek gerekirse, XBOX ve PlayStation kuruluşlarını göstermek hiç yanlış olmaz.

Bu iki dev şirketin arasına bir yenisi daha ekleniyor diyebiliriz, şöyle ki; Embracer Group da bu kervana katıldı ve Square Enix’in sahip olduğu birkaç stüdyoyu bünyesine kattı.

Embracer Group

 Embracer Group, Aldığı Stüdyoları Açıkladı!

  • Crystal Dynamics
  • Eidos Montreal
  • Square Enix Montreal

Bu stüdyoların satılmasıyla birlikte birçok popüler oyun da Embracer Group’un tarafına geçmiş oldu. Tomb Raider, Deus Ex, Thief ve Legacy of Kain gibi çok fazla odak noktası olan yaklaşık 50+ oyunun da yetkisi artık bu şirkette.

 Anlaşmanın Bedeli İse Tamı Tamına 300.000.000$!

Anlaşmanın maddelerini detaylı olarak bilmesek de, Just Cause, Outriders ve Life is Strange gibi birkaç oyun serisi hâlâ Square Enix’e ait.

 

Aşkın Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Zombi kıyameti sevenler için harika bir haber var! Dying Light 2 Reloaded Edition, bu hafta sonu Steam’de ücretsiz olarak oynanabilir olacak. Oyunseverleri zombi parçalamaya...

Oyun Haberleri

Sons of the Forest‘ın 1.0 sürümüyle resmi olarak piyasaya sürülmesi, oyun dünyasında büyük bir heyecana yol açtı. Endnight Games‘in yaptığı muazzam güncelleme, oyunculara oyunun...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de en çok tercih edilen bilgisayar markası belli oldu. Önceki yıllara göre zirve değişmeyerek Lenovo yine pazar payında çoğunluğu elde etti. En...

Teknoloji Haberleri

Twitch.Tv platformu özellikle son yıllarda büyük bir tartışma konusu oldu. Geçtiğimiz yıllarda da Bit hırsızlığı ile gündeme gelen platformda bazı yayıncılar için tutuklamalar söz...