SpaceX, gelecekte insanları uzaya göndermek için uzun süredir çalışıyor. Elon Musk bu konuda iddialı olduğunu her defasında göstermekte. Starship adlı bir uzay gemisi inşa eden şirket, gelecekte önce Mars’a, buradan da Ay’a insan taşımayı hedefliyor.

Roket, 150 metreye çıktıktan sonra başarılı bir şekilde yere iniş yaptı. Starhopper roketi, şirketin gelecekte Ay’a ve Mars’a göndereceği Starship’in ilk test örneği olması açısından çok önemle bir yere sahip. SpaceX Roketin, kalkış ve iniş videosunu Twitter hesabından paylaştı.

İLK GÖREVİ 2022’DE

SpaceX’in yeni nesil uzay aracı olacak Starship, kargo ve insanları önce yörüngeye ve ardından da Mars’a taşımak üzere tasarlanıyor. Üretim esnasında birçok değişikliğe uğrayan aracın yapımında paslanmaz çelik kullanılıyor. Geminin ilk görevi ise 2022 yılında olması planlanmakta.

Başarılı testlerin ardından yine Twitter hesabından ekibini kutlayan Musk, “Tebrikler SpaceX ekibi! Bir gün Starship de Mars’ın kızıl kumlarına böyle iniş yapacak” diyerek heyecanları daha çok yükselmiş oldu.

Elon Musk ve sahip olduğu SpaceX şirketi, her ne kadar Nasa ile iş birliği içinde olsa bile bizlerce Elon Musk bu işi Nasa’dan çok daha hızlı ve işi ciddiye alarak başarılı denemeler gerçekleştirmekte.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin