Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Elden Ring, Shadow of the Erdtree Çıkışı Öncesinde Yeniden Popülerlik Kazandı

Elden Ring, Steam platformunda büyük bir canlanma yaşıyor. Haziran 2024’ün üçüncü hafta sonunda, oyun yaklaşık 175.000 eş zamanlı oyuncuya ulaştı. Bu, Elden Ring’in çıkışından kısa bir süre sonra gördüğü yüksek oyuncu sayısından bu yana en büyük rakam. Bu artışın ana nedeni, yaklaşmakta olan Shadow of the Erdtree genişleme paketinin yarattığı heyecan olabilir. Şubat 2023’te duyurulan bu genişleme, nihayet 21 Haziran’da oyuncularla buluşacak.

Elden Ring, Yeni DLC Öncesinde Steam’de Oyuncu Sayısında Zirve Yaptı

Elden Ring

Elden Ring’in popülaritesindeki bu artış, oyunun Nisan 2022’den bu yana gördüğü en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşmasını sağladı. 16 Haziran Pazar günü, SteamDB’nin verilerine göre, Elden Ring Steam’de 174.463 eşzamanlı oyuncu kaydetti.

Son iki yılda, Elden Ring’in oyuncu sayısı bir düşüş eğilimi göstermişti. Ancak, Mart 2024’te yayıncı Bandai Namco’nun Shadow of the Erdtree‘nin oynanışını açıklamasıyla birlikte, oyun yeniden bir canlanma yaşadı. O zamandan beri, Elden Ring günlük bazda 50.000’den fazla eşzamanlı Steam oyuncusuna ulaştı ve bu sayı çoğu zaman daha da yükseğe çıktı. 7 Haziran itibarıyla, günlük zirve 100.000 oyuncunun üzerine çıktı.

Elden Ring’in son haftalarda Steam’in En Çok Satanlar listesinde görülmemesi, bu popülarite artışının yeni oyunculardan ziyade geri dönen oyunculara atfedilebileceğini gösteriyor.

Shadow of the Erdtree DLC’si, oyunculara yeni karanlık sırların keşfedileceği kapsamlı bir hikaye sunacak. Oyuncular, yeni silahlar, ekipmanlar, silah becerileri ve büyülerle dolu yoğun bir haritayı keşfetme fırsatı bulacaklar. Ayrıca, daha önce görülmemiş, son derece tehlikeli düşmanlar ve boss karşılaşmaları da oyuncuları bekliyor olacak. Bu yeni içerikler, temel oyunun zorluğunu ve karmaşıklığını bir adım öteye taşıyacak.

Shadow of the Erdtree’nin ön yükleme tarihi 19 Haziran olarak belirlendi, bu da oyuncuların DLC’yi 21 Haziran’daki resmi çıkış tarihinden iki gün önce indirip hazır hale getirebilecekleri anlamına geliyor. Elden Ring: Shadow of the Erdtree, şu anda PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC platformları için ön siparişe açık.

Tarih Bölümü öğrencisi olan Berfin Alican, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde oyun kategorisinde haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz günlerde AMD Ryzen 9 9900X model işlemcinin Geekbench performans testi ortaya çıkmıştı. Şimdi ise daha genele hitap edecek olan AMD Ryzen 5 9600X...