Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Dragon Age: The Veilguard’ın Yeni Oynanış Videosu Yayınlandı!

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyimi Dragon Age: The Veilguard’ın ilk anlarından oluşan oynanışa dair bir ilk gösterim yaptı. Bu cesur ve destansı macera serinin en çok bilinen, zengin hikaye anlatımı, fantastik dünya kurma, yardımcılar ve kardeşlik ve önemli hissettiğiniz bir dünya özelliklerine ev sahipliği yapıyor.

Dragon Age: The Veilguard Oynanış Fragmanı

Dragon Age: The Veilguard‘da güçlü Elf tanrıları ile yüzleşmek ve dünyaya yaptıkları yıkımı durdurmak için bir maceraya atılacaksınız. Kendi hikayelerine ve motivasyonlarına sahip ilgi çekici yardımcı kadrosuyla birlikte, cephe hattında savaşan Rook adındaki bir karakter olarak tanındığınız oyunda, Dragon Age tarzında yardımcılar, deneyimin merkezinde yer alıyor. Rook’un ayağa kalkıp bir ekip kurması ve güvenilen, beklenmedik bir lider olmak için özverili ilişkiler kurması gerekiyor. Dragon Age: The Veilguard dünya çapında 2024’ün sonbahar aylarında PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC için çıkışını gerçekleştirecek.

“Dragon Age: The Veilguard’ın geniş ve hikaye odaklı deneyiminin her anının etkili şekilde hissedilmesini istiyoruz.” diyor Dragon Age: The Veilguard’ın Oyun Direktörü Corinne Busche. “Oyuncular diğer tüm Dragon Age oyunlarına kıyasla daha fazla bölgeye yolculuk edecek ve inanılmaz zorlu düşmanları alt etmek için seviye atlamaları ve derin beceri ağaçlarını özelleştirmeleri gerekecek. Ayrıca çatışmalarımız, serinin bilinen derin RPG stratejisiyle anlık, akıcı kontrolleri birleştiriyor. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların, BioWare’in özenle hazırlanmış ve sürükleyici tek oyunculu RPG’lerinde bulunan hikaye anlatımını deneyimleyeceği için çok heyecanlıyız.”

Dragon Age: The Veilguard’da Solas’ın Elf Trickster tanrısı, Thedas’ı iblis dünyasından ayıran Veil’ı yerle bir etmek ve sayısız hayat pahasına da olsa halkının ölümsüzlüğünü ve şanını eski haline getirmek istiyor. Ancak ritüeli ters gidiyor ve en eski ve güçlü düşmanlarından ikisi açığa çıkarak en büyük korkuları gerçek oluyor. Rook’un bu iki güçlü tanrıyı durdurma macerası yaşayan şehirler, yemyeşil tropik bölgeler, kutupaltı ormanları, tehlikeli bataklıklar ve en ücra köşelere kadar Thedas’ın her yerine yayılacak ve Dark Spawn, Venatori Cultists ve Demons of the Fade gibi şeytani güçlere karşı dikkatli olmanız gerekecek.

Dragon Age: The Veilguard’ın Öne Çıkan Özellikleri

  • Kardeşlik: Dragon Age: The Veilguard’ın yepyeni yardımcıları, Dragon Age tarihindeki en sürükleyici bireysel hikayelerden bazıları ile hayat buluyor. Geniş ve dinamik hikayeler ile ilişkilerinizi ve Veilguard’ın her bir üyesinin kaderini etkileyecek aşk, kayıplar ve karmaşık seçimleri içeren durumlar arasında yer alacaksınız. Veil Jumper Bellara, ölüm büyücüsü Emmrich ve özel dedektif Neve gibi yeni yardımcılar, Dragon Age efsanesindeki ikonik gruplardan çıkıp geliyor ve gelişmiş takım tecürbesi için bireysel beceri ağaçları ve özel ekipmanları bulunuyor. Seriye tam zamanlı yardımcı olarak geri dönen okçu Lace Harding gibi tanıdık yüzler de göreceksiniz.

  • Seçim ve Sonuçlar: Dragon Age: The Veilguard , sıra dışı hikaye anlatımı ve dünya kurma, her yardımcı için derin kişilikler, anlamlı seçimler ve etkili sinematik anlar sunarak serinin derin rol yapma temellerini güçlendiriyor. Yolculuğunuz boyunca yaptığınız seçimler oluşturduğunuz bağları ve kurduğunuz ilişkileri etkileyecek.

  • Ustalıkla İşlenmiş Bir Deneyim: Karakter odaklı bir RPG olan Dragon Age: The Veilguard, BioWare’in hikaye anlatımı tarihine atıfta bulunan ustalıkla işlenmiş bir deneyim sunuyor. Deniz Feneri sayesinde dinlenebilecek ve sohbet ederek dünya hakkında daha fazla bilgi edinebileceksiniz. Kavşaklar ise yardımcılarınızla birlikte dünyanın farklı keşfedilebilir bölgelerine gitmenizi sağlayacak. Her birinin sizi anlatımın derinliklerine dalıp dünyanın gizemlerini ortaya çıkarmaya davet ettiği ve Rivain, Weisshaupt, Arlathan, Minrathous, Deep Roads ve daha fazlasını içeren özenle hazırlanmış biyomlar ve detaylıca tasarlanmış bölgelerde, hikayeniz ilerledikçe Thedas’ı her zamankinden daha fazla tecrübe edeceksiniz.

  • Akıcı ve Uyarlanabilir Çatışma: Sürükleyici çatışma, anlık akıcı kontrolleri taktiksel kararlarla birleştiriyor. Oyuncular Warrior, Mage ve Rogue olmak üzere her biri eşsiz yeteneklere ve uzmanlıklara sahip olan üç farklı sınıftaki çeşitli beceri ağaçlarıyla deneyimlerini oyun tarzlarına uyacak şekilde tamamen özelleştirebilecekler. Görevlerinizde size eşlik edecek iki yardımcı seçecek ve her savaşın gidişatını değiştirebilecek güçlü takım komboları oluşturabileceksiniz. Yeni eklenen yetenek çarkıyla stratejik seçimler yapmak ve müttefiklerinizi savaşmaları, iyileşmeleri veya savaşa dahil olmamaları konularında yönlendirmek mümkün olacak.

  • Olmak İstediğiniz Lider Olun: Dragon Age: The Veilguard, çeşitli özelleştirmeler ile istediğiniz lider olmanıza olanak sağlayan etkili bir karakter oluşturma sistemine sahip. BioWare, Dragon Age’in şimdiye kadarki en kapsamlı karakter oluşturucusunu tasarlayarak bu hikayenin tam anlamıyla size ait olmasını sağlamış durumda.

Oyun severler, Dragon Age: The Veilguard‘ı PlayStation, Xbox ve PC’de Steam ve Epic Games Store’da istek listelerine ekleyebilirler.


Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz günlerde AMD Ryzen 9 9900X model işlemcinin Geekbench performans testi ortaya çıkmıştı. Şimdi ise daha genele hitap edecek olan AMD Ryzen 5 9600X...