Dört Arka Kameralı Samsung Galaxy A9 (2018) Tanıtıldı!

Dört Arka Kameralı Samsung Galaxy A9 (2018) Tanıtıldı!

Samsung, uzun süredir iddiaları dolaşan yeni akıllı telefon modeli Galaxy A9 (2018)’i duyurdu. Dünyanın dört arka kameralı ilk akıllı telefonu olan Samsung Galaxy A9 (2018) ile ilgili detaylar haberimizde!

Dünyanın 4 Arka Kameralı İlk Telefonu: Samsung Galaxy A9!

Kamera deneyimi tarafında çok farklı bir deneyim sunan yeni Galaxy A9, her bir arka kamerasında farklı özellikler sunuyor. Cihazın ana arka kamerası 24 megapiksel çözünürlüğünde ve f/1.7 diyafram açıklığına sahip. 2x optik zoom yapabilen ikinci kamera 10 megapiksel çözünürlüğündeyken, 8 megapiksellik üçüncü kamera ise 120 derece geniş açı görseller çekebiliyor. Derinlik algılama özelliğine sahip dördüncü arka kamera ise 5 megapiksel çözünürlüğünde ve sonradan canlandırılan fotoğraflar çekebiliyor.

Samsung Galaxy A9’da dört arka kamera bulunmasına karşın OIS yer almaması üzücü bir eksiklik olarak göze çarpıyor. Cihazın ön kamerası ise 24 megapiksel çözünürlüğünde ve yapay zeka oyuncaklarına uyumluluk sağlıyor.

Kameralarıyla dikkat çeken Samsung Galaxy A9 (2018)’in diğer teknik özellikleri de orta sınıf cihazlar arasında ilgi çekecek gibi görünüyor. 6.3 inç boyutunda Full HD Super AMOLED bir ekran taşıyan telefon, 18.5:9’luk çentiksiz bir ekran formatı taşıyor. Gücünü Qualcomm’un orta sınıf işlemcisi Snapdragon 660’dan alan telefon, ülkemizde 6 GB RAM ve 128 GB depolamaya sahip sürümüyle satılacak.

Kutusundan Android 8.0 Oreo işletim sistemiyle çıkacak olan cihaz, 3800 mAh kapasiteli bir batarya ile geliyor. Önümüzdeki ay satışa sunulacak Samsung Galaxy A9’un fiyatı ise henüz açıklanmadı.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.