Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Discord Kamera Yeşil Görüntü Hatası Nasıl Çözülür?

Yaptığı güncellemeler ile özellikle oyunculara sunduğu yeni özellikler sayesinde oyuncuların ilgisini çekerek, kısa süre içerisinde çok yüksek aktif kullanıcı sayılarına ulaşan Discord’da zaman zaman görüntülü konuşma, toplantı yapmak isteyebiliyoruz. Ancak kamerayı açtığınızda tamamen yeşil bir görüntüyle karşılaşabiliyorsunuz.

Bu rehberimizde sizlere “Discord kamera yeşil görüntü hatası nasıl çözülür?“, “Discord yeşil kamera hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak ve “Discord yeşil kamera hatasının çözüm yöntemlerini” sunacağız.

Discord Yeşil Kamera Hatası Çözüm Yöntemleri

 • Discord’u Yönetici Olarak Çalıştırmak
 • Discord Web Sürümünü Kullanmak
 • Hızlı Şekilde Kamerayı Kapatıp Açmak ve Tekrarlamak
 • Kamera Sürücünüzü Kurmak veya Kaldırmak

Discord’u Yönetici Olarak Çalıştırmak

Bu hatayı alan kullanıcılardan bazıları yalnızca Discord’u yönetici olarak çalıştırarak basit bir şekilde bu hatadan kurtulabiliyor. Discord’u yönetici olarak çalıştırmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 1. Başlat menüsüne “Discord” yazın ve Discord’a sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğini seçin.
 2. Ardından kameranızı test edin.

Discord Web Sürümünü Kullanmak

Discord Web sürümü kullanmak hatayı çok büyük bir ihtimalle çözecektir. Ancak uygulama üzerinden konuşmakta ısrarcıysanız diğer yöntemleri denemeye devam edebilirsiniz. Discord resmi web sitesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Discord Web Sitesi

Hızlı Şekilde Kamerayı Kapatıp Açmak ve Tekrarlamak

Discord yeşil kamera hatasını alan kullanıcıların bulduğu ve çoğu kullanıcıda işe yarayan bir çözüm. Kamerayı açma butonuna hızlıca çift tıklayıp, kameranız normale dönene kadar bunu tekrarlıyorsunuz. Genelde 4 ile 6 tıklamanın ardından kameranın normale döndüğü bildirilmiş. Fakat bunun kalıcı bir çözüm olmadığını ve her defasında bunu yapmanız gerektiğini unutmayın.

Kamera Sürücünüzü Kurmak veya Kaldırmak

Genellikle en güncel sürücüleri kullanmak her zaman en iyisidir; ancak bazen istisnalar olabiliyor. Bu hatayı alan kullanıcıların geri dönüşlerine göre kamera sürücüsünü kurarak hatayı çözenlerin yanında aygıt yöneticisi üzerinden kamera sürücüsünü kaldırarak çözenlerde bir hayli fazla.

Sürücüyü kurmak veya güncelleştirmek için aşağıdaki adımları takip edin.

 1. Başlat menüsüne “Aygıt Yöneticisi” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Açılan Aygıt yöneticisi penceresinden “Kameralar” sekmesine gelin ve kullandığınız kamera aygıtına sağ tıklayıp “Sürücüyü güncelleştir” seçeneğine tıklayın.
 3. Ardından “Sürücüleri otomatik olarak ara” seçeneğine basın ve güncellemenin bitmesini bekleyin.
 4. Güncellemenin ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Discord’a girerek kontrol edin.

Sürücüyü kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 1. Aygıt yöneticisi” uygulamasına girin ve “Kameralar” sekmesini genişletin.
 2. Kamera aygıtınıza sağ tıklayıp “Cihazı kaldır” seçeneğini seçin.
 3. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Discord’u test edin.

Tüm denemelerinize rağmen hâlâ Discord yeşil kamera hatası alıyorsanız Donanım Arşivi Forumunda bir konu açarak destek alabilirsiniz. Donanım Arşivi Forumuna ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Donanım Arşivi Forum


Bu rehberimizde sizler için “Discord kamera yeşil görüntü hatası nasıl çözülür?“, “Discord yeşil kamera hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtladık ve “Discord yeşil kamera hatasının çözüm yöntemlerini” sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı veya yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

İnceleme

AMD Ryzen 5 8400F ve Ryzen 7 8700F model işlemciler merak edilen modellerden biri. Çünkü bu işlemciler AM5 sokete geçiş işlemcisi olarak görülüyor. Muhtemelen...

Oyun İndirimleri

Epic Games, oyuncuları sevindirmeye devam ediyor! Her hafta ücretsiz olarak sunduğu oyunlar serisine bir yenisini daha ekledi. Bu hafta, Floppy Knights ücretsiz olarak indirilebilir....