Dev İddia: Apple’dan Bu Sene Fazla Bir Şey Beklemeyin!

143

Apple’ın iPhone 11’inden görüntü olarak çok fazla bir şey beklemeyin. Apple bu seneki seriye yeni bir isim verebilir fakat hiç şüphesiz ki bu yeni iPhone’u “S” model gibi düşünebiliriz. Eğer söylentiler doğruysa, Apple, yeni iPhone’u genel olarak tasarım çizgisini bozmadan 3. senede de aynı tasarımla lanse edecek.

Apple cephesi de 10 Eylül Salı günü, yıllık lansmanında bunu onaylayacak. iPhone XS, XS Max ve XR’ın yerini alacağı iPhone 11, 11 Max/11 Pro ve 11R adıyla 3 farklı telefon duyurulacağı tahmin ediliyor. Ayrıca Apple, iPad ve Mac serisini güncelleyebilir. Bunun yanısıra yeni AirPods ve HomePod gibi diğer ürünlerini tanıtabilir.

Neredeyse tasarımsal anlamda hiç değişiklik yapılmamasına rağmen iPhone’lar, telefon pazarında yine en çok dikkat çeken ve en yüksek fiyatlandırmaya sahip telefonlar olacakları kesin. Yapılacak yenilikler ise muhtemelen daha hızlı bir işlemci ve en son IOS yazılımı -esasen her sene yapılan gerekli temel değişiklikler- olacak. En büyük değişiklikler ise Pro modelinin arkasında bulunan üçüncü kamera lensi ve R versiyonunda ikinci kamera lensi olması bekleniyor.

Bir diğer gözle görülmeyen yenilik ise iPhone’lar ile AirPods’ları kablosuz şarj edebilme özelliği lakin bu özelliği Samsung, S10’la birlikte bu sene daha erkenden duyurmayı başarmıştı. Artı olarak Face ID de biraz geliştirilmiş.

iPhone 11 BÜYÜK ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA!

Çin’den ithal edilen mallara uygulanan yeni tarifelerin, bu yılın ilerleyen dönemlerinde iPhone ve diğer Apple elektroniklerini vurmasını için planlanıyor ve bu da cihazları daha pahalı hale getirecek. Aynı zamanda, alıcılar giderek daha az pahalı olan telefon modellerini tercih ediyor. Örneğin iPhone XR yerine XS gibi. Onlar ayrıca telefonlarında daha uzun süre takılıyorlar ve her yeni yıl yeni bir telefonda yaklaşık 1.000 dolar harcama konusunda isteksizler. Ve tüm söylentilere veya resmi bilgilere göre, bu yılki iPhone’lar, isim dışında hemen hemen her şeyiyle S modellerine çok benziyor.

Bilindiği gibi geçmişte de Apple S serisini çıkardı ve çoğu kişi gerek tasarımın gerekse özelliklerin aynı olmasından ötürü yeni S serisini değil de bir önceki iPhone serisini tercih etti. Böylece hem ceplerini korudular hem de Apple’a büyük bir mesaj verdiler fakat Apple bunu anlamış olmasa gerek ki hala bir değişikliğe gitmiş değil.

Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı Apple, iPhone 11 serisi ile bekleneni veremeyecek gibi duruyor. Birkaç güncel yenilik dışında da telefon pazarında söz sahibi uzmanlar Apple’dan pek fazla bir şey beklenmemesi gerektiğini söylüyor.

Çocukluğundan beri yazarlığa ilgisi olan Tunay Kır, şu anda aktif eğitim hayatına Boğaziçi Üniversitesinde devam ediyor. Politika, tarih ve oyun aşığı. Çocukların daha iyi bir dünyada yaşaması için elinden geleni yapmaya çalışıyor.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin