Cyberpunk 2077’nin 48 Dakikalık 4K Gameplay Videosu Yayınlandı!

Yaklaşık 5 yıldır çıkmasını beklediğimiz Cyberpunk temalı, FPS ve RPG türü bir oyun olan Cyberpunk 2077’nin tam 48 dakikalık oynanış videosu yayınlandı. Oyun açık dünya oyunu ve Kuzey Kaliforniya‘nın oluşturmuş oldukları Night City adlı kentinde geçiyor. Videodaki dış ses Night City haritasını tamamen düzgün ve yükleme ekranına gerek duymayacak şekilde geliştirmeye çalıştıklarını belirtiyor. Gameplay videosunun başındaki ilk görevde, implantları için kaçırılan insanların bulunduğu bir yerde bir kadını arıyoruz. Görevi yaparken gizli olarak insanları öldürebilme seçeneğiniz veya çatışarak insanları temizleme seçeneğiniz bulunuyor.

Gameplay Videosu Hakkındaki Düşüncelerim

Videodaki görüntülerin oyunun son halini yansıtmadığını dış ses videonun başında belirtiyor. Bunun sebebini düşünürken 11.47 dakikadaki Wilson adlı karakter ile konuşurken mimiklerin çok kötü olduğunu ve Jackie’nin konuştuğu bir sahnede sesin mimikten önce gelip, kaydığını farkettim. Umarım son halini yansıtmıyordan kasıtları bu çeşit sıkıntılardır (5 yıldır bu oyun üzerinde çalışıyorlar ise gözden kaçırma ihtimalleri çok düşük) ve umarım Cyberpunk 2077, 5 yıl harcandıktan sonra vasat mimikler ile karşımıza çıkan Mass Effect: Andromeda gibi bizi hüsrana uğratmaz.

Night City‘i istediğiniz gibi çeşitli arabalar, bisikletler ve araçlar ile gezip, binaları ve ara sokakları keşfedebileceğimiz söyleniyor. Night City‘nin gerçekten ayrıntılı ve güzel olduğunu belirtmek isterim. Eğer söyledikleri kadar ayrıntılı ve kendini çok fazla tekrar etmeyen yan görevler ile dolu bir açık dünyaya sahip olur ise oyuncuların gözüne girebileceklerini düşünüyorum. Oyuna başlarken erkek veya kadın olarak başlayabiliyor, istediğiniz gibi makyaj yapıp karakterinizi çeşitli şekillerde özelleştirebiliyorsunuz. Söyledikleri kadar ayrıntılı ve çeşitli yaparlar ise gerçekten hoş olabilir. Ayrıca oyun içinde ilerledikçe bedenininizi çeşitli araçlar sayesinde upgrade edebiliyorsunuz. Tahmin ettiğim kadarıyla oynayış tarzınıza göre gizlilik esaslı veya vurma kırma esasına dayalı olarak upgrade edebileceğiz kendimizi. Videonun sonuna doğru gelen çatışma sahnesi bana göre çok sıradan kalmıştı. Güdümlü silahtan tutun, duvar arkasını gösterebilen çeşitli silahlar ile çatışabiliyorsunuz ama yine de çok heyecanlandırdığını söyleyemeyeceğim. Videoda da dediği gibi, oyunun sunulmuş sürümü bu değil ve elbet daha çok iyileştirmek için ellerinden gelenini video hakkındaki yorumları da dikkate alarak ardlarına koymayacaklar.

Dilerseniz videoyu aşağıdan seyredebilirsiniz.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin