Cyberpunk 2077, Japonya’da Sansürlenecek

274

Cyberpunk 2077, Japonya’da Sansürlenecek

The Witcher serisinin de yapımcısı olan CD Project Red’in yıllardır büyük bir heyecanla beklenen Cyberpunk temalı yeni oyunu Cyberpunk 2077, fazla çıplaklık içeren ve karakterin cinsel bölgelerine kadar düzenlemelere imkan sunan yapısından dolayı Avustralya’da sansürleneceği hakkında söylemler yayılmıştı.

Özellikle The Witcher 3’ten sonra insanların beklentisini artıran CD Project Red’in bu yeni oyunu hakkında Avustralyalı bir haber sitesi olan Press Start tarafından yapılan habere göre, 18+ olacak bu oyunun Avustralya’da hiçbir sansür uygulamasına tabi tutulmayacağını; fakat oyunun Japonya’da satılacak kopyalarının belirli sansürlemelere tabi tutulacağını söyledi.

Xbox Series X, Xbox One, PlayStation 4, Stadia ve PC platformları için piyasaya sürülecek oyunun Japonya versiyonunda karakterlerin tamamen çıplak olabilmesi seçeneğini değiştirerek karakterlere iç çamaşırı eklenecek, duvarlarda ve reklam panolarında cinsel bölgeleri gözüken modellerin tasarımları değiştirilecek. Ayrıca cinsel içerikli sahneler de oyundan çıkarılacak veya değiştirilecek.

Cyberpunk 2077’nin Japonya versiyonu için yapılan bu cinsel konulardaki sansürlemelerin yanı sıra oyundaki uzuv kopmasına ve iç organların çıkmasına dair tüm durumlar revize edilecek.

Donanım Arşivi Ekibinden; DADG ve Twitch moderatörü, video çevirmeni ve site yazarı

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin